Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

Ostrołęcki Festiwal Fotografii

Ostrołęcki Festiwal Fotografii to projekt, który realizowany jest wspólnie z Ostrołęckim Towarzystwem Fotograficznym, chociaż pierwsze dwie edycje organizowane były ze Studiem Mongrel.  Od trzynastu lat, co roku jesienią na terenie miasta w salach wystawowych "Galerii Ostrołęka", w holach OCK oraz wielu innych miejscach  na terenie Ostrołęki prezentowane są wystawy fotograficzne, warsztaty, projekcje filmów o tematyce fotograficznej, spotkania autorskie.  W 2009 roku w ramach festiwalu, w nieistniejącym już dziś budynku starego kina Jantar, otwarta została "Galeria Bezdomna"- projekt realizowany od lat w wielu miastach, którego pomysłodawcami są znani fotografowie: Tomek Sikora i Andrzej Świetlik. Każda osoba fotografująca może przynieść swoje zdjęcia, zaaranżować sobie wybraną przez siebie przestrzeń, zaprosić swoich gości na wernisaż, który odbywa się wieczorem. W kolejnych latach galeria ta gościła w wielu innych budynkach na terenie Starego Miasta. Od drugiej edycji festiwalu, każdej kolejnej towarzyszyła jakaś myśl przewodnia i tak mieliśmy edycje poświęcone m.in. fotografii muzycznej, pejzażowej, portretowej, reporterskiej.  

 

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury