Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

OSPA - wieczór kabaretowy

Ostrołęckie Spotkania z Piosenką Kabaretową po raz pierwszy rozpoczęły się w 1985 roku, przez lata pomogły w wykreowaniu wielu obecnych gwiazd sceny kabaretowej. W spotkaniach brały udział zespoły kabaretowe i soliści, stojący u progu kariery wykonawcy profesjonalni oraz uzdolnieni amatorzy z różnych stron kraju.

Po 34 latach organizacji OSPY przyszedł czas na zmianę formuły imprezy. Od 2019 roku nie odbywa się konkurs piosenki kabaretowej a OSPA stała się wieczorem kabaretowym. Podczas pierwszej OSPY - wieczoru kabaretowego wystąpili Artur Andrus z zespołem, Krzysztof Daukszewicz i kabaret Weźrzesz. Natomiast w 2021 roku licznie zgromadzoną publiczność bawił Kabaret Młodych Panów, Tomasz Jachimek i kabaret Chyba. Rok później wystąpił kabaret SMILE, Piotr Bałtroczyk i kabaret K2.

5 listopada 2023 roku podczas OSPY wystąpi kabaret Paranienormalni, Krzysztof Daukszewicz i kabaret Czesuaf. Koncert poprowadzi Jarek Marek Sobański.

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury