Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

Konkurs Plastyczny "Miejsce Urodzenia"

Konkurs ma na celu rozwijanie wyobraźni i wrażliwości plastycznej twórców a także uświadomienie związku plastyki z otaczającym nas światem, jak również głębsze poznanie technik plastycznych.

29. Konkurs Plastyczny MIEJSCE URODZENIA 

Zachęcamy dzieci i młodzież do udziału w naszym corocznym konkursie, który w tym roku przebiega pod hasłem MAŁA ARCHITEKTURA SAKRALNA .

Zadaniem uczestników będzie przygotowanie pracy plastycznej na temat małej architektury sakralnej. Są to niewielkie budowle kultu religijnego ustawione przy drogach i na rozdrożach, w celach obrzędowych, mające chronić mieszkańców przed wszelkim złem – nepomuki, kapliczki i krzyże przydrożne. Kapliczki są dość charakterystyczne dla naszego krajobrazu. Zapraszamy od odszukania ich w swojej okolicy i zilustrowania.

 

 

 

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury