Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

Informacje ogólne

Ostrołęckie Centrum Kultury jest samorządową instytucją kultury Miasta Ostrołęki. Istnieje od 1 stycznia 2001 roku. Zostało powołane uchwałą Nr 265/XXVI/2000 podjętą w dniu 27 października 2000 roku na Sesji Rady Miejskiej w Ostrołęce. Uchwała łączyła trzy samodzielne jednostki prowadzące działalność kulturalną tj. Ostrołęcki Ośrodek Kultury, Galerię "Ostrołęka" oraz Ostrołęcki Dom Kultury, który do roku 1999 był Wojewódzkim Ośrodkiem Kultury z siedzibą w Wojciechowicach (dzielnicy miasta). Nowo powstała instytucja jeszcze ponad rok funkcjonowała w siedzibie dawnego WOK-u. W maju 2002 roku Ostrołęckie Centrum Kultury przeniosło się do obecnego obiektu przy ulicy Inwalidów Wojennych 23.

W siedzibie głównej OCK przy ul. Inwalidów Wojennych 23 znajduje się:

-Dyrekcja

-Sekretariat

-Księgowość

-Kino Jantar

-Dział Promocji, Folkloru, Tańca i Pracy Środowiskowej

Dział przygotowuje miesięczny Informator Kulturalny "Bywalec", który co miesiąc w ilości 3 tys. egzemplarzy można znaleźć w całym mieście. Zajmuje się przygotowaniem do druku plakatów, ulotek, afiszy, programów, i folderów. Dział zarządza stroną internetową i stroną Facebooka OCK. Pod opieką działu pracują cztery zespoły taneczne: Klub Tańca Towarzyskiego FAN, Zespół Pieśni i Tańca KURPIE, Zespół Tańca Ludowego OSTROŁĘKA i Zespół Tańca Współczesnego DE-EM. Organizuje spektakle teatralne dla dzieci i dorosłych, koncerty oraz imprezy plenerowe. Bardzo ważnymi wydarzeniami działu są Kurpiowskie Prezentacje Artystyczne, OSPA – wieczór kabaretowy i OTTT „O Złotą Podwiązkę”.

W strukturze działu znajduje się Ostrołęcki Uniwersytet Trzeciego Wieku i Kultownia.

-Dział Obsługi

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury