Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego "O Złotą Podwiązkę"
Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego "O Złotą Podwiązkę" to turniej dla par tanecznych z całej Polski od 9 lat wzwyż. Organizuje go Klub Tańca Towarzyskiego FAN działający przy Ostrołęckim Centrum Kultury. Imprezie towarzyszy konkurs taneczny dla dzieci z ostrołęckich szkół podstawowych, które nie mają jeszcze klas tanecznych i na parkiecie stawiają swoje pierwsze kroki.
41. OTTT odbędzie się 3 października 2026 r.
Kino "Jantar"
Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".
Uniwersytet Trzeciego Wieku
Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.