Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

O Kultowni

Kultownia OCK jest częścią Ostrołęckiego Centrum Kultury, zajmuje się głównie działalnością środowiskową. Zlokalizowana jest na terenie Osiedla Wojciechowice, gdzie przez wiele lat działał Wojewódzki Dom Kultury. A od ponad dekady można skorzystać z oferty, przygotowywanej przez jej pracowników.

W ciągu roku szkolnego drzwi Kultowni otwarte są codziennie, od poniedziałku do piątku. Tu na co dzień przychodzą dzieci (nie tylko z Wojciechowic) na zajęcia edukacyjno-techniczne, podczas których mogą majsterkować, pograć w planszówki, odrobić lekcje, dowiedzieć się ciekawych rzeczy o otaczającym je świecie czy też po prostu porozmawiać. Tu nawiązywały się przyjaźnie, które trwają od lat. Jest to miejsce także dla dorosłych, którzy chcą miło spędzić czas podczas oferowanych przez Kultownię wydarzeń kulturalnych. A muzycy, którzy potrzebują miejsca na próby i chcą poćwiczyć swoje umiejętności, również znajdą przyjazny kąt.

W ramach działalności kulturalnej Kultownia oferuje cykliczne spotkania pod nazwą „Porozmawiajmy przy herbacie”, na które zapraszane są osoby z Ostrołęki i okolic, wykonujące ciekawą pracę czy posiadające interesującą pasję. 

Niemal od początku istnienia Kultowni organizowany był konkurs plastyczno-poetycki „Gwiazdkowy Anioł”. Jego tematyka zmieniała się co rok, ale zawsze motywem przewodnim były anioły, w różnej postaci.

W wakacje w Kultowni organizowane są zajęcia dla dzieci: „Cooltura w ruchu”, „Małe wędrowanie – nieMałe odkrywanie”, „Wakacyjna niespodzianka” i inne. W czasie letnim nie zapomina się także o dorosłych, którzy mogą posłuchać świetnej muzyki podczas koncertów z cyklu „Wojtki grają”. Do tej pory dla ostrołęckiej publiczności zaśpiewali m.in. Dariusz Kordek, Justyna Sieńczyłło, Droga na Ostrołękę czy Evgen Malinowski. 

Kultownia nie zapomina też o swoich przyjaciołach z pobliskich szkół. Organizowane są zajęcia edukacyjno-plastyczne dla dzieci ze SP Nr 4 z oddziałami dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Ponadto uczniowie pobliskich szkół oraz przedszkola mogą brać udział w dedykowanych dla nich spotkaniach tematycznych i wydarzeniach plenerowych.

Przy współpracy z Biblioteką Osiedlową Nr 6 stworzony został autorski cykl zajęć literackich „Literatura to nie bzdura”, które od kilku lat prowadzone są w klasach trzecich SP Nr 4 i STO.

Wraz z młodzieżą z ZSZ Nr 2 powstawały projekty muzyczno-filmowe.

W okresie wakacji i ferii organizowane są warsztaty tematyczne, np. plastyczne, z majsterkowania, taneczne, aktorskie, fotograficzne itp.

Codzienna praca Kultowni zaowocowała do tej pory m.in. nagraniem z dziećmi wierszy i mini słuchowisk, stworzeniem bajki i projektu edukacyjno-czytelniczego dla przedszkolaków, spektaklami, nagraniem piosenki oraz filmu na temat bezpieczeństwa w wakacje.

 

Aktualnie w Kultowni pracują dwie osoby:

Anita Michałek i Staszek Orłowski

 

Kultownia, aleja Wojska Polskiego 40

tel. 29 6438734

e-mail:

 

KULTOWNIĘ znaleźć też można na facebooku - kliknij

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury