Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

Decoupage

Decoupage - technika ozdabiania przedmiotów polegająca na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię (praktycznie każda powierzchnia: drewno, metal, szkło, tkanina, plastik, ceramika) wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej (technika serwetkowa). Decoupage klasyczny polega na naklejaniu wzoru z papieru i pokryciu go wieloma warstwami lakieru tak, aby wtopił się całkowicie i nie był wyczuwalny przy dotknięciu. W zamyśle ma on wyglądać jak namalowany. Słowo decoupage pochodzi od francuskiego czasownika "decouper" - wycinać. Zajęcia są przeznaczone dla osób dorosłych. Mają charakter indywidualny - każda uczestnicząca w nich osoba pracuje we własnym tempie i w wybranym aspekcie dziedziny decoupage. Program zajęć:- wprowadzenie teoretyczne do techniki,- poznanie zasad komponowania na określonej powierzchni,- nauka wykonywania różnych spękań - crackle, sposobów postarzania powierzchni, cieniowania,- poznanie zastosowania past i mas strukturalnych w decoupage, technika sospesso,- tajniki wykonywania złoceń,- zdobienie powierzchni płaskich i wypukłych,- decoupage czarno biały "print room".   Zajęcia odbywają się w środy w godz.14-16 i 16-18 Prowadząca - Irena Łoniewska  

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury