Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

AUTOKAR TEATRALNY - marzec 2013

Obraz

Zapraszamy do Teatru Ateneum na sztukę
JA, FEUERBACH
w reżyserii Piotra Fronczewskiego.

Głośna współczesna sztuka niemieckiego dramatopisarza i reżysera Tankreda Dorsta. Jej autor w przejmujący sposób przedstawia dramat wybitnego aktora „starej daty”, który po latach przerwy postanawia wrócić na scenę.

Zapraszamy do Teatru Ateneum na sztukę JA, FEUERBACH w reżyserii Piotra Fronczewskiego.

Głośna współczesna sztuka niemieckiego dramatopisarza i reżysera Tankreda Dorsta. Jej autor w przejmujący sposób przedstawia dramat wybitnego aktora „starej daty”, który po latach przerwy postanawia wrócić na scenę. Jest to przenikliwa opowieść o sztuce zaczynania od początku – o dylematach i rozterkach każdego powrotu, który równie dobrze może być zwycięstwem, co klęską. To również aktualny i niezwykle przenikliwy traktat o istocie teatru, gdzie „nowe” wciąż ściera się ze „starym”, i nigdy do końca nie wiadomo, które wartości są godne ocalenia, a które nadają się już do lamusa.
„Ja, Feuerbach” – niemal monodram – zawsze było popisem najwybitniejszych aktorów. W 1990 roku zagrał tę rolę Tadeusz Łomnicki, tworząc jedną ze swoich najlepszych kreacji. Dziś roli tej podejmuje się Piotr Fronczewski, godny następca Łomnickiego.
Występują:
Aktor Feuerbach - PIOTR FRONCZEWSKI
Asystent reżysera - GRZEGORZ DAMIĘCKI
Kobieta - MARIA CIUNELIS


Wyjazd 24 marca o godz. 16.00 z parkingu przy OCK. Koszt 105 zł - rezerwacja biletów tel. 29 7664591

Autokar Teatralny sponsorują: Tygodnik Ostrołęcki, www.to.com.pl i Radio Oko


Opublikowano: 06 lutego 2013 r.

Autor: Promocja OCK

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury