Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

LORA SZAFRAN

Obraz

koncert z cyklu Nastroje we Dwoje
Uznawana za jedną z najwybitniejszych polskich wokalistek jazzowych Lora Szafran to jeden z najciekawszych głosów polskiej sceny jazzowej i zarazem niespokojny duch, któremu zawsze mało nowych artystycznych wyzwań...

koncert z cyklu Nastroje we Dwoje
Uznawana za jedną z najwybitniejszych polskich wokalistek jazzowych Lora Szafran to jeden z najciekawszych głosów polskiej sceny jazzowej i zarazem niespokojny duch, któremu zawsze mało nowych artystycznych wyzwań. Lora Szafran urodziła się 24 lipca 1960 roku w Krośnie. W roku 1986 ukończyła z wyróżnieniem studia na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach.
Współpracowała m.in. z formacjami Walk Away, New Presentation i Swing Orchestra Cracow oraz zespołami Jana Ptaszyna Wróblewskiego i Włodzimierza Nahornego, a z Mieczysławem Szcześniakiem czy w ramach tria Big Stars flirtowała z ambitnym popem. Śpiewała Chopina, piosenki Wasowskiego i Przybory (z Januszem Muniakiem) oraz wiersze Jarosława Iwaszkiewicza (z Włodkiem Pawlikiem). Artystka podbiła serca i zdobywała nagrody od Opola i Sopotu po Los Angeles.

Ostrołęcki koncert Artystki to „Piosenki Wlodzimierza Nahornego”.


Artystce towarzyszy zespół:

Włodzimierz Nahorny - fortepian

Mariusz Bogdanowicz - kontrabas

Piotr Biskupski - perkusja

sala OCK, bilet 30 zł


Opublikowano: 28 marca 2018 r.

Autor: Promocja OCK

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury