Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

SKĄD SIĘ BIORĄ MĘŻCZYŹNI

Obraz

ART-CZWARTEK 2/2016
recital AGNIESZKI CHRZANOWSKIEJ
Koncert jest skonstruowany tak, by kolejne kompozycje artystki przynosiły odpowiedzi na pytania nurtujące kobiety od zawsze: skąd się biorą mężczyźni, czy posiadają duszę, jakimi charakteryzują się cechami i czy można doprowadzić do porozumienia płci?...

ART-CZWARTEK 2/2016
recital AGNIESZKI CHRZANOWSKIEJ
Koncert jest skonstruowany tak, by kolejne kompozycje artystki przynosiły odpowiedzi na pytania nurtujące kobiety od zawsze: skąd się biorą mężczyźni, czy posiadają duszę, jakimi charakteryzują się cechami i czy można doprowadzić do porozumienia płci?
W komunikacji między kobietami a mężczyznami wciąż najsłabszym punktem jest wzajemne poznanie. Nie poświęcamy dostatecznie wiele czasu na wzajemne wnikliwe poznanie. Podążamy bezrefleksyjnie wytartymi ścieżkami stereotypów poddając się wszechobecnej presji rodziny, społeczeństwa, państwa i religii. Nie potrafimy unieść się ponad to wszystko. Dlatego trzeba szukać wszelkich sposobów i okazji, a takie stanowią także spotkania z widzami podczas koncertów, by mówić o tych ważnych pracach, z którymi warto by szerokie gremium się zapoznało oraz podkreślać, że bez wzajemnego poznania, zrozumienia i szacunku do siebie do porozumienia płci nie dojdzie. W ramach eksperymentu artystka stworzyła specjalny dokument na podstawie wiersza Michała Zabłockiego "Nie taka jak Ty" i podczas koncertu próbuje doprowadzić do podpisania Aktu POROZUMIENIA PŁCI przez przedstawicieli obojga płci.
W programie koncertu znalazły się utwory z płyt: “Nie bój się nic nie robić”, “Cały świat płonie”, “Tylko dla kobiet”, “Bez udziału gwiazd” oraz albumu, którego premiera planowana jest na rok 2012. Autorem części tekstów jest Michał Zabłocki, a części sama Agnieszka.

plac Bema, godz. 19.00


Opublikowano: 07 czerwca 2016 r.

Autor: Promocja OCK

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury