Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

TOMEK LIPIŃSKI - TO, CZEGO PRAGNIESZ

Obraz

Koncert z cyklu Nastroje we Dwoje
Tomek Lipiński (ur.1955) – polski muzyk rockowy, wokalista, autor tekstów, kompozytor i gitarzysta, lider i współzałożyciel zespołów Brygada Kryzys, Tilt i Fotoness. Autor muzyki filmowej...

Koncert z cyklu Nastroje we Dwoje
Tomek Lipiński (ur.1955) – polski muzyk rockowy, wokalista, autor tekstów, kompozytor i gitarzysta, lider i współzałożyciel zespołów Brygada Kryzys, Tilt i Fotoness. Autor muzyki filmowej.Od 2011 zasiada w Radzie Akademii Fonograficznej ZPAV w sekcji muzyki rozrywkowej.

Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie; przerwał studia, by realizować swoją pasję muzyczną.
Udzielał się w zespole Izrael, nagrał solowy album ('Nie pytaj mnie' z 1994). W latach 1991–1993 pisał felietony dla czasopisma „Tylko Rock”. Był dyrektorem marketingowym BMG Poland (1993), redaktorem naczelnym „Aktivista” (2000). Jest autorem muzyki do kilku filmów dokumentalnych i piosenek filmowych (m.in. do filmów Psy 2, Słodko gorzki, za którą dostał w 1996 nagrodę na XXI Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i do filmu Reich – wszystkie w reżyserii Władysława Pasikowskiego). Od 2014 roku występuje z zespołem jako Tomek Lipiński.

Wielokrotnie oskarżano go o zdradę młodzieńczych ideałów. Tymczasem jego solowa płyta pokazuje, że kiedy inni już dawno machnęli na nie ręką, on jest im ciągle wierny. "To, czego pragniesz" to dobra i mądra płyta. Może trochę niedzisiejsza w swym tradycyjnym brzmieniu i pozytywnym przekazie – ale przez to wyróżniająca się z reszty polskiej produkcji muzycznej, celebrująca w udany sposób klasyczne wartości rockowego buntu w stonowanej formie. W efekcie możemy być spokojni o przyszłość Tomka. Mając swoją pozycję i talent, nie musi się już ścigać z młodszymi od siebie. Na takie szlachetne piosenki jak te z "To, co czego pragniesz" zawsze będą chętni.

Artyście towarzyszy zespół:
   Maciej Dłużniewski G
   Piotr Leniewicz B
   Karol Ludew DR

Nastroje we Dwoje - akcja finansowana z Budżetu Miasta Ostrołęki i pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki

logo-nastroje


Opublikowano: 06 maja 2016 r.

Autor: Promocja OCK

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury