Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

LAO CHE

Obraz

koncert

Pięknie rozpoczął się nowy sezon w "Nastrojach we Dwoje", a to za sprawą  świetnego koncertu Zespołu LAO CHE i fantastycznej, ostrołęckiej publiczności. Zespół koncertował ponad dwie godziny. Publiczność nagrodziła go owacją na stojąco. Zespół odwdzięczył się bisami z "Ostrołęką w tle." Fani jeszcze długo po koncercie rozmawiali z muzykami, którzy także chętnie rozdawali autografy. zobacz zdjęcia i filmik

koncert
 

Lao Che to polski crossoverowy zespół muzyczny założony przez byłych członków zespołu Koli w 1999 r. w Płocku. Nazwa zespołu pochodzi od Lao Che ("Starego Che"), jednej z drugoplanowych postaci filmu “Indiana Jones i Świątynia Zagłady”.
Swój debiutancki album zatytułowany Gusła, zespół wydał w styczniu 2002 roku.
Druga płyta Lao Che pod tytułem Powstanie Warszawskie została wydana w marcu 2005 roku.
Po wydaniu tego albumu zespół stał się znany. W lipcu tego samego roku, na zamówienie Muzeum Powstania Warszawskiego, nagrany został singel Czerniaków. W 2005 roku, również na fali sukcesu Powstania Warszawskiego, grupa wystąpiła na Przystanku Woodstock.
W 2006 roku zespół ponownie wystąpił na Przystanku Woodstock, gdzie otrzymał nagrodę Złotego Bączka, przyznawanego przez publiczność oraz na 27. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.
Trzecia płyta zespołu zatytułowana Gospel, ukazała się 22 lutego 2008 roku.
W 2008 roku Lao Che po raz trzeci wystąpiło na Przystanku Woodstock, zapis z tego występu pojawił się 29 listopada na DVD.
Czwarta płyta zespołu, Prąd stały/Prąd zmienny została wydana 1 marca 2010. Promował ją utwór "Czas". W marcu 2010 zespół pojechał w trasę koncertową Prąd Stały/Prąd Zmienny Tour. W 2010 roku zespół po raz czwarty wystąpił na Przystanku Woodstock. W pierwszej połowie marca 2011 r. grupa wraz z zespołem “Czesław Śpiewa” wzięła udział w trasie Lao Czesław Tour.
30 lipca 2012 podczas uroczystości, związanych z 68. rocznicą wybuchu powstania warszawskiego, w Parku Wolności w Muzeum Powstania Warszawskiego, 7 członków zespołu (Rafał Borycki, Mariusz Denst, Hubert Dobaczewski, Maciej Dzierżanowski, Michał Jastrzębski, Jakub Pokorski, Filip Różański) zostało przez prezydenta Bronisława Komorowskiego udekorowanych Srebrnymi Krzyżami Zasługi za działalność na rzecz popularyzacji i upamiętniania Powstania Warszawskiego.
Piąta płyta - Soundtrack została wydana 19 października 2012 r. Single promujące płytę to utwory pt. "Zombie" i "Dym".

W Ostrołęce LAO CHE zagra w swoim stałym składzie, który tworzą:
Mariusz "Denat" Denst – sampler, animacja
Hubert "Spięty" Dobaczewski – śpiew, gitara rytmiczna
Michał "Dimon" Jastrzębski – perkusja
Filip "Wieża" Różański – instrumenty klawiszowe
Rafał "Żubr" Borycki – gitara basowa
Maciek "Trocki" Dzierżanowski – instrumenty perkusyjne


Opublikowano: 28 sierpnia 2013 r.

Autor: Promocja OCK

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury