Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

SERENADA

Obraz

Przy szczelnie wypełnionej widowni odbyła się pierwsza w tym roku premiera teatralna Ostrołęckiej Sceny Autorskiej -

"Serenada" wg sztuki jednego z najwybitniejszych przedstawicieli teatru absurdu, polskiego dramatopisarza i prozaika, Sławomira Mrożka. Fabuła sztuki jest dość prosta i banalna. Na parterze kurnika, zbudowanego na wzór domu, mieszkają trzy kury - Blondynka, Brunetka i Ruda. Na piętrze ulokował się Kogut, który czuwa nad bezpieczeństwem kur. Pewnego wieczoru przed kurnikiem rozbrzmiewa romantyczna serenada w wykonaniu Lisa-wiolonczelisty.zobacz zdjęcia

Przy szczelnie wypełnionej widowni odbyła się pierwsza w tym roku premiera teatralna Ostrołęckiej Sceny Autorskiej -

"Serenada" wg sztuki jednego z najwybitniejszych przedstawicieli teatru absurdu, polskiego dramatopisarza i prozaika, Sławomira Mrożka. Fabuła sztuki jest dość prosta i banalna. Na parterze kurnika, zbudowanego na wzór domu, mieszkają trzy kury - Blondynka, Brunetka i Ruda. Na piętrze ulokował się Kogut, który czuwa nad bezpieczeństwem kur. Pewnego wieczoru przed kurnikiem rozbrzmiewa romantyczna serenada w wykonaniu Lisa-wiolonczelisty.

 Rozpoczyna się zabawna gra w podchody. Lis, filozof, dżentelmen i podrywacz, wabi prostoduszne kury, próbując umówić się z nimi na „randkę". Rozsądny i czujny Kogut nie kładzie się jednak spać, aby nie dopuścić do tragedii. Zabawa stereotypem, dialogi, które rozbawią nawet największego sceptyka, niezwykle intuicyjne uchwycenie pewnych typowych cech zachowania ludzi, zarówno kobiet, jak i mężczyzn, pozorna konkurencja o względy lisa, zazdrość i bezradność koguta… Sztuka podejmuje temat relacji damsko-męskich poprzez alegorię… kurnika. Interakcje między wszystkimi bohaterami – trzema kurami, kogutem i lisem – prowadzą do nieuchronnej tragedii.

Grają: Agata Miłoszewska, Aleksandra Mieszała, Izabela Ołdakowska, Magdalena Pardo, Krystian Łukaszewicz. Reżyseria: Wojciech Kraszewski

Scenografia: Marek Suski

Opracowanie muzyczne: Tadeusz Kowalewski
Klub Oczko, wstęp wolny 


Opublikowano: 20 grudnia 2012 r.

Autor: Promocja OCK

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury