Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

PIĘCIU WSPANIAŁYCH

Obraz

spotkania z muzyką
Określenie pięciu wspaniałych w tytule koncertu odnosi się zarówno do znakomitych artystów, jak i pięciu instrumentów strunowych. Co je łączy, a co różni? Pokazaliśmy, w jaki sposób można te instrumenty zestawiać ze sobą, osiągając za każdym razem inny rezultat brzmieniowy...

spotkania z muzyką
Określenie pięciu wspaniałych w tytule koncertu dla dzieci odnosi się zarówno do znakomitych artystów, jak i pięciu instrumentów strunowych. Co je łączy, a co różni? Pokazaliśmy, w jaki sposób można te instrumenty zestawiać ze sobą, osiągając za każdym razem inny rezultat brzmieniowy.
Usłyszeliśmy kompozycje m. in. Piotra Czajkowskiego, Wolfganga Amadeusza Mozarta, Edvarda Griega, Witolda Lutosławskiego.

Było to ostatnie spotkanie z muzyką w tym roku szkolnym. Na zakończenie koncertu dzieci wręczyły kwiaty i laurki pani Urszuli Oleksiak, która tak zajmująco opowiadała im o muzyce.

 


Opublikowano: 27 maja 2015 r.

Autor: Promocja OCK

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury