Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

WARIATKA

Obraz

s p e k t a k l  
w wykonaniu Edyty Olszówki i Lesława Żurka
40-letnia ONA i 30-letni ON. Przypadkowa znajomość samotnej 40-letniej Mariny i żonatego Aleksieja zaskakuje szeregiem komicznych sytuacji, eksplozją namiętności i wzajemną fascynacją. Czy ich spotkanie rzeczywiście jest wynikiem splotu przypadkowych zdarzeń? Czy Ona, świadoma swojej życiowej drogi, potrafi ujarzmić mężczyznę i swoje szaleństwo?

s p e k t a k l   w wykonaniu Edyty Olszówki i Lesława Żurka
40-letnia ONA i 30-letni ON. Przypadkowa znajomość samotnej 40-letniej Mariny i żonatego Aleksieja zaskakuje szeregiem komicznych sytuacji, eksplozją namiętności i wzajemną fascynacją. Czy ich spotkanie rzeczywiście jest wynikiem splotu przypadkowych zdarzeń? Czy Ona, świadoma swojej życiowej drogi, potrafi ujarzmić mężczyznę i swoje szaleństwo? Gdzie jest granica między nieopisaną żądzą i marzeniami? Co sprawia, że nie odchodzą od siebie? Dlaczego Ona wybiera właśnie Jego? Co Jego w Niej intryguje? Czy kokieteria, szantaż emocjonalny, a w końcu przemoc, wpłynie na ich postrzeganie świata i samych siebie?
Spektakl „Wariatka” powstał na podstawie tragifarsy autorstwa współczesnej rosyjskiej dramaturg, scenarzystki, reżyserki teatralnej i filmowej - Nadieżdy Ptuszkiny.
Występują: Edyta Olszówka, Lesław Żurek
Edyta Olszówka
- aktorka teatralna i filmowa, absolwentka Wydziału Aktorskiego łódzkiej PWSFiTV. Od 1991 roku zagrała w 36 filmach, m.in. w: Ekstradycji, Złocie Dezerterów, Strefie Ciszy, Lejdis, Nigdy nie mów nigdy, Ślubach Panieńskich...
Lesław Żurek
- aktor teatralny i filmowy, absolwent PWST w Krakowie. Od 2005 roku zagrał w 24 filmach fabularnych (i serialach), m.in. Mała Moskwa, Czas Honoru, Hel, Londyńczycy, Randka w ciemno, Wojna i Pokój, Przyjaciółki.
Reżyseria: Grzegorz Chrapkiewicz 
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Kostiumy: Dorota Roqueplo  
Muzyka: Maciej Makowski
Przekład: Zbigniew Landowski


sala widowiskowa, bilet 25 zł, sprzedaż biletów od 16 XII logo-nastroje
 


Opublikowano: 04 grudnia 2012 r.

Autor: Promocja OCK

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury