Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

BAJKA O SZCZĘŚCIU

Obraz

Dzieci obejrzały kolejny spektakl z cyklu GODZINY DLA RODZINY
W ubogiej chatce żył sobie Staruszek z trojgiem przyjaciół - Kogutem, Świnką i Myszką. Poza nimi nie miał na świecie nikogo. Pewnego dnia do chatki zapukał wędrowny Handlarz. Najpierw kupił od gospodarza Myszkę za wymarzoną fajkę, potem Koguta za nożyk, w końcu Świnkę za świecący zegarek. Z każdą transakcją Staruszek stawał się coraz bardziej markotny.

Dzieci obejrzały spektakl z cyklu GODZINY DLA RODZINY
W ubogiej chatce żył sobie Staruszek z trojgiem przyjaciół - Kogutem, Świnką i Myszką. Poza nimi nie miał na świecie nikogo. Pewnego dnia do chatki zapukał wędrowny Handlarz. Najpierw kupił od gospodarza Myszkę za wymarzoną fajkę, potem Koguta za nożyk, w końcu Świnkę za świecący zegarek. Z każdą transakcją Staruszek stawał się coraz bardziej markotny. Stracił ochotę by żyć dalej. Poprosił więc Śmierć, by go ze sobą zabrała. Ona miała dla niego jednak zupełnie inny plan... Jak większość bajek i ta kończy się szczęśliwie, a morał z niej płynie taki, że przyjaźń jest bezcenną wartością.
Sztukę „Bajka o szczęściu” napisała Izabela Degórska - autorka sztuk teatralnych dla dzieci i dorosłych, scenariuszy filmowych i telewizyjnych, książek i opowiadań. Dobrze znana twórcom teatralnym i małym widzom kilkunastu teatrów w Polsce. Jej dramaty odnoszą za każdym razem wielki sukces. Świat Izabeli Degórskiej w sztukach dla młodego widza jest malowany kolorami tęczy, dobro zostaje nagrodzone a zło ukarane jak to w bajkach bywa, dialogi bawią i wzruszają jednocześnie.
Spektakl dla dzieci młodszych od lat 4 w wykonaniu artystów Olsztyńskiego Teatru Lalek.

Reżyseria: Grzegorz Kwieciński

cena biletu: 5 zł dziecko, 10 zł dorosły

sala widowiskowa OCK


gdrAkcja finansowana ze środków Samorządu Miasta, pod patronatem Rady Miasta i Prezydenta Miasta Ostrołęki


Opublikowano: 07 maja 2014 r.

Autor: Promocja OCK

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury