Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

OJT - TEATR A POLITYKA

Obraz

prezentacja filmu Teatru Telewizji „Dziady ´68”

w reżyserii Ireneusza Dobrowolskiego z muzyką Tadeusza Kowalewskiego

prezentacja filmu Teatru Telewizji „Dziady ´68”
Wzajemne związki teatru z polityką były i są nieuchronne.W swojej historii teatr niejednokrotnie spełniał rolę barometru nastrojów społecznych (Wesele Figara) czy był detonatorem społecznego niezadowolenia (Niema z Portici). Od teatru wymaga się ciągłej obecności w życiu społeczno-politycznym. Gdzie jednak przebiega granica między dziełem sztuki a czysto instrumentalnym narzędziem polityki. Najsłynniejszym przedstawieniem w histo-rii polskiego teatru, które dało początek fali politycznych wydarzeń były Dziady Mickiewicza wystawione przez Kazimierza Dejmka w Teatrze Narodowym. O tym opowiada dokument TVP w reżyserii Ireneusza Dobrowolskiego (Sierpniowe niebo 63 dni chwały), z muzyką ostrołęczanina, Tadeusza Kowalewskiego.
Klub Oczko, godz.18, wstęp wolny


Opublikowano: 26 sierpnia 2014 r.

Autor: Promocja OCK

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury