Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

Wieczór Polskiego Teatru Tańca

Obraz

Polski Teatr Tańca - Balet Poznański - teatr założony w 1973 roku z inicjatywy władz miejskich i środowiska artystycznego Poznania. Pierwszym dyrektorem był Conrad Drzewiecki. Od 1988 roku dyrektorem naczelnym i artystycznym PTT jest Ewa Wycichowska, wieloletnia primabalerina Teatru Wielkiego w Łodzi, choreograf i pedagog. Zobaczymy spektakle: DSM-IV 301.81 - Zaburzenia osobowości typu B; Ukradkiem; Balladyna

Polski Teatr Tańca - Balet Poznański - teatr założony w 1973 roku z inicjatywy władz miejskich i środowiska artystycznego Poznania. Pierwszym dyrektorem był Conrad Drzewiecki. Od 1988 roku dyrektorem naczelnym i artystycznym PTT jest Ewa Wycichowska, wieloletnia primabalerina Teatru Wielkiego w Łodzi, choreograf i pedagog.
Zobaczymy spektakle:
DSM-IV 301.81 - Zaburzenia osobowości typu B

choreografia: Daniel Stryjecki
Osoby silnie narcystyczne mogą niekiedy przeżywać stany, w których czują się jakby były za murem lub szybą oddzielającą ich od innych ludzi, bądź mieć wrażenie, że inni są jak postacie z wyświetlanego filmu. Nie są to jednak przeżycia psychotyczne, lecz metaforyczny opis wrażeń, jakich doświadczają w kontakcie z innymi ludźmi.
Ukradkiem

reżyseria, choreografia i wykonanie: Tomasz Pomersbach, Katarzyna Rzetelska. Kobieta i mężczyzna uwikłani w pokrętną ekonomię pożądania, które zawsze pojawia się niespodziewanie i nie daje się opanować...
Balladyna

choreografia, kostiumy, scenografia: Karina Adamczak-Kasprzak, Agata Ambrozińska-Rachuta.
Tworząc „Balladynę” Słowacki ma niewielu przyjaciół, a być może tylko jednego. Jest nim Ignacy Krasiński, z którym zresztą krótko później poróżni go wizja sztuki, ale któremu – póki co, mógł swój tekst dedykować. Dlaczego nie dedykował go jednej osobie, która duchowo nie opuściła go nigdy? Czy dlatego, że była ona kobietą? Dlaczego historia dwóch kobiet nie jest mitem, ani baśnią, ani legendą, ani właśnie historią? I dlaczego winimy tylko jedną postać? Skoro rozpaczliwie samotne są wszystkie?
www.ptt-poznan.pl

(scena główna OCK)


Opublikowano: 17 maja 2013 r.

Autor: Promocja OCK

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury