Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

JÓZEF HAYDN -

Obraz

spotkania z muzyką
Podobnie jak w latach ubiegłych, także i w tym sezonie koncertowym zabierzemy dzieci do pełnego uroku świata opery i zaprezentujemy dzieło Józefa Haydna „Aptekarz”. Autor tej kompozycji, jeden z trzech, obok Ludwiga van Beethovena i Wolfganga Amadeusza Mozarta, klasyków wiedeńskich, znany jest przede wszystkim jako wielki twórca muzyki symfonicznej.

spotkania z muzyką
Podobnie jak w latach ubiegłych, także i w tym sezonie koncertowym zabierzemy dzieci do pełnego uroku świata opery i zaprezentujemy dzieło Józefa Haydna „Aptekarz”. Autor tej kompozycji, jeden z trzech, obok Ludwiga van Beethovena i Wolfganga Amadeusza Mozarta, klasyków wiedeńskich, znany jest przede wszystkim jako wielki twórca muzyki symfonicznej. Warto jednak pamiętać, że napisał on również 13 oper, w większości dla teatru dworskiego księcia Mikołaja Esterházy’ego, do których należy także powstały w roku 1768 „Aptekarz” - trzyaktowa opera buffa. Opowiada w żartobliwy sposób o perypetiach trzech mężczyzn, którzy w zaciszu pewnej apteki rywalizują o względy pięknej dziewczyny.
Wdzięczna muzyka Haydna, dowcipne libretto pióra słynnego włoskiego komediopisarza Carla Goldoniego, świetna gra aktorska i kunszt śpiewaczy wykonawców to główne walory tego przedstawienia, które bawi i uczy zarazem. (Jarosław Praszczałek)
Wykonawcy: Agata Marcewicz-Szymańska/Ewelina Pawłowska - Griletta (sopran), Małgorzata Toczyska-Ludwig/Katarzyna Krzyżanowska - Volpino (mezzosopran), Tomasz Piluchowski/ Dariusz Górski - Sempronio (baryton), Krzysztof Ciupiński-Świątek/Bogdan Kuźmiuk - Mengone (tenor), Sebastian Boguszewski - pomocnik Aptekarza (bas), Witold Wołoszyński/Artur Janda - fortepian.
sala widowiskowa, bilet wstępu 5 zł


Opublikowano: 28 stycznia 2013 r.

Autor: Promocja OCK

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury