Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

PERKUSYJNE INSPIRACJE

Obraz

Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży i Ostrołęckie Centrum Kultury zapraszają na perkusyjne inspiracje w cyklu SACRUM ET MUSICA 2020.

Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży i Ostrołęckie Centrum Kultury zapraszają na perkusyjne inspiracje w cyklu SACRUM ET MUSICA 2020.

PŁOCK PERCUSSION DUO:
ADAM MIECZYKOWSKI – perkusja
MICHAŁ ZAWADZKI – perkusja
W programie: S. Reich, P. Wróbel, F. Rzewski, D. Jarvis


bezpośrednia transmisja na www.facebook.com/filharmonialomza

PŁOCK PERCUSSION DUO
Płock Percussion Duo zadebiutowało we wrześniu 2010 roku podczas festiwalu SkArPa, prezentującym sylwetkę płockiego artysty Stefana Themmersona. Tworzą go perkusiści związani obecnie z Płocką Orkiestrą Symfoniczną. Duet ma w swoim repertuarze oryginalne kompozycje muzyki perkusyjnej które obejmują teatr instrumentalny z wykorzystaniem egzotycznego instrumentarium i technik multimedialnych.

Adam Mieczykowski – jest absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie perkusji. Działalność artystyczną rozpoczął w legendarny Poznańskim Zespole Perkusyjnym pod kierunkiem prof. Jerzego Zgodzińskiego. Ponad 10 lat współpracował z Orkiestrą Kameralną "Amadeus" Polskiego Radia pod dyrekcją Agnieszki Duczmal w Poznaniu. Z tymi zespołami koncertował w niemal wszystkich krajach europy dokonał wielu nagrań płytowych, radiowych i telewizyjnych. Obecnie związany z Płocką Orkiestrą Symfoniczną, prowadzi także działalność pedagogiczną w szkolnictwie artystycznym oraz jako profesor uczelni w Instytucie Muzyki UWM w Olsztynie.

Michał Zawadzki – jest absolwentem Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz Hogeschool voor de Kunsten Utrecht - Holandia. Z wyróżnieniem ukończył klasę perkusji prof. Adama Mieczykowskiego w Państwowej Szkole Muzycznej II st. w Płocku. Współpracował między innymi z Filharmonią Wrocławską oraz Filharmonią Dolnośląską Jeleniej Górze. Ma za sobą nagrania płytowe, radiowe i telewizyjne. Obecnie jako perkusista związany z Płocką Orkiestrą Symfoniczną. Prowadzi działalność pedagogiczną w płockich szkołach muzycznych, a od 2016 jest ich dyrektorem.


 sala widowiskowa OCK, wstęp wolny


Opublikowano: 18 września 2020 r.

Autor: Promocja OCK

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury