Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

ZŁOTA KACZKA I DUCH STAREGO ZAMKU

Obraz

spektakl teatralny
Z cyklu Godziny dla Rodziny dzieci obejrzały piękną baśń w wykonaniu aktorów Teatru Piccolo z Łodzi.

spektakl teatralny

Z cyklu Godziny dla Rodziny dzieci obejrzały baśń w wykonaniu aktorów Teatru Piccolo z Łodzi. "Złota kaczka..." to piękna baśń o miłości, w której dobro wygrywa, a „złe siły” są ukarane. Czy niesienie pomocy innym, wybaczanie i dotrzymywanie słowa to pozytywne zachowania? Na te pytania na pewno znalazły odpowiedź.
Scenariusz spektaklu oparty jest na kanwie starej baśni o Złotej Kaczce. Pan Bajarz w lochach zamku, znajduje Złote Jajo. Chciwa i podstępna Czarownica z Bagien postanawia przywłaszczyć sobie to znalezisko. Jej plany krzyżuje Duch Starego Zamku. Całość potraktowana jest z charakterystycznym dla Teatru Piccolo humorem, angażując widzów w perypetie tytułowej bohaterki. Spektakl autorski Anny i Włodzimierza Wdowiaków. Piękne kostiumy oraz scenografię do spektaklu zaprojektował stale współpracujący z teatrem, scenograf, ilustrator książek dla dzieci - Jan Zieliński. Muzyka - Włodzimierz Wdowiak.


Godziny dla Rodziny - akcja finansowana ze środków Samorządu Miasta, pod patronatem Rady Miasta i Prezydenta Miasta Ostrołęki


Opublikowano: 26 lutego 2013 r.

Autor: Promocja OCK

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury