Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

PRZEPIS NA MUZYKĘ

Obraz

spotkania z muzyką
Chyba każdy nie raz zastanawiał się nad tym, jak też może przebiegać przyGOTOWANIE utworu muzycznego. Mamy nadzieję, że proponowany koncert przyniesie odpowiedź na to pytanie. Zawarliśmy w nim najlepsze PRZEPISY na muzykę - stworzone przez cenionych kompozytorów i sprawdzone przez wykonawców...

spotkania z muzyką
Chyba każdy nie raz zastanawiał się nad tym, jak też może przebiegać przyGOTOWANIE utworu muzycznego. Mamy nadzieję, że proponowany koncert przyniesie odpowiedź na to pytanie. Zawarliśmy w nim najlepsze PRZEPISY na muzykę - stworzone przez cenionych kompozytorów i sprawdzone przez wykonawców. Jakie brzmienie np. będzie miało muzyczne „danie”, które powstanie po wymieszaniu melodii (zadba o nią klarnet) z tanecznym rytmem (podanym przez perkusję)? Aby ocenić efekt, należy jeszcze zagęścić potrawę harmonią (tu najlepiej użyć akordów w fortepianie) i przyprawić barwą dźwięku skrzypiec. Skomponowana w ten sposób brazylijska samba powinna przypaść małym melomanom do smaku. Usłyszymy m.in. kompozycje Tomasza Kiesewettera, Henry Manciniego, Hansa Zimmera.
Wykonawcy: Tomasz Pawłowski - fortepian l Mateusz Zaziębło - skrzypce l Piotr Ptak/Jacek Dziołak - klarnet l Jarema Jarosiński/ Radosław Mysłek - perkusja

sala widowiskowa OCK, bilet 5 zł


Opublikowano: 27 kwietnia 2016 r.

Autor: Promocja OCK

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury