Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

WIECZÓR W TEATRZE WIELKIM

Obraz

spektakl literacko-muzyczny
W sali widowiskowej OCK odbyło się spotkanie ze znakomitą, polską aktorką teatralną, filmową i wykładowcą Warszawskiej Akademii Teatralnej, ANNĄ SENIUK. „Wieczór w Teatrze Wielkim” to poetycka opowieść o sztuce i barwna wędrówka śladami minionej epoki.

spektakl literacko-muzyczny
Zapraszamy na spotkanie ze znakomitą, polską aktorką teatralną, filmową i wykładowcą Warszawskiej Akademii Teatralnej, ANNĄ SENIUK.
Od razu po dyplomie została zaangażowana do Teatru Starego w Krakowie gdzie pracowała pod kierunkiem wybitnych reżyserów: Zygmunta Hübnera, Jerzego Jarockiego, Konrada Swinarskiego, Bogdana Hussakowskiego i Józefa Szajny. Od 1969 roku związana z teatrami warszawskimi: Ateneum, Powszechnym, Polskim, od 2003 roku pracuje w Teatrze Narodowym. Od początku swojej aktorskiej kariery występowała w filmie. Ogromną popularność przyniosła jej rola Magdy Karwowskiej w serialu „Czterdziestolatek” (1974). Na małym ekranie wykreowała ponad osiemdziesiąt ról. Od wielu lat związana jest z Teatrem Polskiego Radia.

„Wieczór w Teatrze Wielkim” to poemat błyskotliwy i z dużym poczuciem humoru napisany przez Stanisława Balińskiego (1898-1984). To poetycka opowieść o sztuce i barwna wędrówka śladami minionej epoki. Stanisław Baliński, twórca blisko związany z grupą poetycką Skamander, opisuje z humorem, trochę ironicznie, a zarazem sentymentalnie świat współczesnych mu artystów. Ten spektakl jest ucztą dla fanów teatru i dla miłośników talentu aktorki. Elementem wieczoru będzie spotkanie-rozmowa z publicznością, w trakcie którego aktorka opowie o swoich rolach teatralnych i filmowych.
Annie Seniuk w spektaklu towarzyszyć będzie muzyka w wykonaniu Magdaleny Małeckiej-Wippich (altówka). Opublikowano: 29 grudnia 2015 r.

Autor: Promocja OCK

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury