Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

AUTOKAR TEATRALNY - maj 2016

Obraz

Towarzystwo Kulturalne Bywalcy zaprasza na wyjazd do do Teatru Wielkiego - Opery Narodowej na operę Gaetano Donizettiego MARIA STUART...

Towarzystwo Kulturalne Bywalcy zaprasza na wyjazd do do Teatru Wielkiego - Opery Narodowej na operę Gaetano Donizettiego MARIA STUART.

Po dziesięcioleciach zapomnienia Maria Stuart, arcydzieło XIX-wiecznej opery, rozpoczęła swój europejski renesans, tytuł w pełni zasłużenie wrócił do łask widowni. Pokazuje pełnię siły belcanta i dorównuje wielkością sławniejszej Łucji z Lammermooru.
Kiedy na scenę wchodzi Elżbieta o nagiej czaszce, zamkniętej w stylowym uchwycie elżbietańskiego kołnierza, wiadomo, że będzie to spektakl o śmierci. To właśnie ta monarchini każe ściąć Marię Stuart, królową Szkocji, swoją kuzynkę. Opera, luźno oparta na dramacie Friedricha Schillera, doprowadza do konfrontacji obu bohaterek — choć w rzeczywistości do ich spotkania nigdy nie doszło. Zderza się więc czyste pragnienie władzy z czystym pragnieniem miłości — to pierwsze prowadzi do życia w zimnej pustce, drugie zaś prowadzi na śmierć.
Spektakl umieszcza obie bohaterki w świecie prawie nam współczesnym, bo XX-wiecznym, każąc w ten sposób pamiętać o realności władzy, która zabija, realności procesu historycznego, dla którego jedynym ratunkiem jest przyjęcie z godnością tego, od czego nie udaje się uciec.

Reżyseria: Moshe Leiser

Dyrygent: Andriy Yurkevych
Występują m.in.: Bernadetta Grabias, Cristina Giannelli, Anna Bernacka, Shalva Mukeria, Wojtek Gierlach, Łukasz Goliński

Wyjazd 21 V 2016 (sobota) o godz. 16.00 (spektakl o 19.00)
z parkingu przy OCK, ul. Inwalidów Wojennych 23
Koszt 125 zł (płatne do 21 marca)
Rezerwacja biletów - tel. 29 7664591


Opublikowano: 26 lutego 2016 r.

Autor: Promocja OCK

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury