Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

"Wojciechowice. Mapa pamięci" - Kultura w Wojciechowicach

Obraz

Wspólnie z Fundacją Splot Pamięci zapraszają mieszkańców (i nie tylko) oraz miłośników Wojciechowic do udziału w nowym cyklu spotkań. Będziemy zajmować się historią osiedla, widzianą przez pryzmat zwykłych mieszkańców: ich życia codziennego, nauki i pracy, sposobów spędzania wolnego czasu. Spotkajmy się, żeby powspominać, wymienić się opowieściami, obejrzeć dawne zdjęcia. Porozmawiajmy o tym, jak zmieniały się Wojciechowice oraz o tym, co najbardziej chcielibyśmy zachować lub zmienić w nich dzisiaj. Zapraszamy do udziału rodziny i grupy międzypokoleniowe!

 

Najbliższe spotkanie już 15 listopada, o godzinie 18:00 w Kultowni (aleja Wojska Polskiego 40), wstęp wolny. Każde ze spotkań ma inny temat przewodni - tym razem będzie to życie kulturalne w Wojciechowicach.

Robiąc zakupy w największym sklepie na osiedlu odwiedzamy budynek dawnego Zakładowego Domu Kultury, założonego na początku lat 60. przy Zakładach Celulozowych. Kto pamięta odbywające się tu koncerty, wystawy, działające zespoły? Zapraszamy do dzielenia się wspomnieniami o życiu muzycznym i artystycznym Wojciechowic.

Jeśli macie fotografie, pocztówki, dokumenty, pamiątki związane z tematami spotkań, ale też po prostu z historią Wojciechowic widzianą z perspektywy Waszych rodzin, pracy, zwykłego życia na osiedlu - zachęcamy do ich przesyłania na adres mailowy Fundacji (splotpamieci@gmail.com) lub do przyniesienia ich na spotkania. Jeżeli macie pomysł na zupełnie inny temat spotkania - również napiszcie! Stwórzmy razem mapę pamięci o dawnych (i niekoniecznie tak dawnych) Wojciechowicach.

"Wojciechowice. Mapa pamięci" to długofalowy projekt realizowany w ramach współpracy Fundacji Splot Pamięci z Kultownią - filią Ostrołęckiego Centrum Kultury. Projekt ma na celu dokumentowanie historii społecznej Wojciechowic, integrację mieszkańców wokół tematyki lokalnego dziedzictwa oraz - w dalszej perspektywie - prezentację zgromadzonych i opracowanych materiałów poprzez działania wystawiennicze i wydawnicze.

 


Opublikowano: 14 listopada 2023 r.

Autor: Promocja OCK

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2023, 08:35

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury