Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

PRESS FOTO

Obraz

wernisaż wystawy
W Galerii Ostrołęka można oglądać najlepsze zdjęcia czołowych polskich fotoreporterów z 2014 roku !
23 kwietnia w Warszawie odbyła się gala ogłoszenia wyników 11. edycji konkursu fotografii prasowej BZ WBK Press Foto. Wszystkie nagrodzone zdjęcia prezentowane są podczas pierwszej pokonkursowej wystawy w Galerii Ostrołęka. Wystawę otworzył wernisaż...

wernisaż wystawy
W Galerii Ostrołęka oglądać można najlepsze zdjęcia czołowych polskich fotoreporterów z 2014 roku !

23 kwietnia w Warszawie odbyła się gala ogłoszenia wyników 11. edycji konkursu fotografii prasowej BZ WBK Press Foto. Wszystkie nagrodzone zdjęcia prezentowane są podczas pierwszej pokonkursowej wystawy w Galerii Ostrołęka.
Podczas wystawy można będzie obejrzeć łącznie 196 zdjęć wykonanych przez 32 najlepszych polskich fotoreporterów. Nagrodzone w tym roku zdjęcia to unikatowy przekrój różnorodnych obrazów z Polski i świata. Pokazują one dramatyczne walki na Ukrainie i Bliskim Wschodzie, strajki górników na Śląsku, radość po strzeleniu przez Sebastiana Milę drugiej bramki w meczu z Niemcami, konie w ogniu podczas rytuału Luminarias w Hiszpanii, Warszawę widzianą z wnętrz budynków przez pryzmat reklam wielkoformatowych. Co je łączy? Realizowana z pasją misja uchwycenia ulotnego fragmentu rzeczywistości.
Zostały one wybrane spośród 5334 fotografii nadesłanych przez 368 fotoreporterów. Najlepsze zdjęcia, nagrodzone w sześciu kategoriach: Wydarzenia, Życie Codzienne, Sport, Portrety, Kultura i Sztuka oraz Przyroda, wyłoniło jury pod przewodnictwem Wojciecha Grzędzińskiego w składzie: Anna Brzezińska-Skarżyńska, Waldemar Kompała, Chris Niedenthal i Katarzyna Sagatowska.

Laureatką nagrody głównej za „Zdjęcie Roku” została Agata Grzybowska (Gazeta Wyborcza), która pokazała wyczerpanych walkami demonstrantów pod barykadą na ul. Instytuckiej podczas „czarnego czwartku” w Kijowie.
Wśród nagrodzonych prac jest również zdjęcie, które uwieczniło chwile długo oczekiwanego triumfu Polaków w meczu eliminacji do Mistrzostw Euro 2016. Bank Zachodni WBK, który od 11 lat jest organizatorem i mecenasem konkursu, nagrodził fotografię Piotra Bławickiego (East News), przedstawiającą radość Sebastiana Mili po strzeleniu drugiej bramki.
- Wartością konkursu jest to, że możemy przypomnieć Polakom na nowo najważniejsze wydarzenia z ubiegłego roku. Szczególnie cieszy mnie tegoroczne zdjęcie, które otrzymało Nagrodę Banku Zachodniego WBK. Patrząc na nie, widzę i słyszę na nowo wielką radość, która opanowała 11 października 2014 roku całą Polskę. Podczas wystawy można zobaczyć wiele zdjęć z tych najważniejszych ubiegłorocznych wydarzeń – powiedział Albert Szempliński, dyrektor 1 Oddziału Banku Zachodniego WBK w Ostrołęce.

Wystawie w Ostrołęce towarzyszyły również bezpłatne dwudniowe warsztaty fotograficzne dla młodzieży i dorosłych. Prowadził je Waldemar Kompała, wieloletni juror konkursu BZ WBK Press Foto. Podczas warsztatów uczestnicy wykonali zdjęcia pod wspólnym hasłem „Ostrołęka – moje miasto”. Nagrodę - aparat do zdjęć natychmiastowych firmy Fuji zdobyła pani Mariola Baczewska. Jej czarno-białe zdjęcie prowadzący uznał za najlepszą fotografię zrobioną w trakcie warsztatów. Nagrodzone zdjęcie zostanie opublikowane na stronie konkursu.

W tym roku konkurs organizowany jest już po raz jedenasty. Jego celem jest promocja dobrej fotografii prasowej poprzez nagradzanie i prezentację najlepszych zdjęć polskich fotoreporterów, które coraz rzadziej są obecne w mediach.
Organizatorem konkursu jest Bank Zachodni WBK, patronem medialnym dziennik „Rzeczpospolita”, a partnerem technologicznym Fujifilm.

Zdjęcia wszystkich laureatów 11. edycji można obejrzeć na stronie internetowej: www.bzwbkpressfoto.pl

Galeria Ostrołęka, wstęp wolny

pressfoto2015  

Sponsor Galerii Ostrołęka:

http://energa.pl

energa1


Opublikowano: 27 marca 2015 r.

Autor: Promocja OCK

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury