Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

Ostrołęka - Ukraina - wspólna sprawa

Obraz

W dniu 6 marca br. o godz. 18.00 na scenie przy Kupcu odbył się koncert solidarności z naszymi wschodnimi sąsiadami pod hasłem „Ostrołęka - Ukraina - wspólna sprawa”, na który zaprosili Prezydent Miasta Ostrołęki i Ostrołęckie Centrum Kultury oraz ostrołęckie grupy muzyczne.

W dniu 6 marca br. o godz. 18.00 na scenie przy Kupcu odbył się koncert solidarności z naszymi wschodnimi sąsiadami pod hasłem „Ostrołęka - Ukraina - wspólna sprawa”, na który zaprosili Prezydent Miasta Ostrołęki i Ostrołęckie Centrum Kultury oraz ostrołęckie grupy muzyczne.
Atak Rosji na Ukrainę wzbudził u wszystkich Polaków ogromny niepokój, także wśród mieszkańców naszego miasta jest to główny temat rozmów i powód do troski o przyszłość Polski i Europy. Szybko zmieniająca się sytuacja na Ukrainie może dotknąć także nas, a czwartkowy koncert był organizowany w geście solidarności z naszymi wschodnimi sąsiadami.

W koncercie wystąpili: Zespół „Droga na Ostrołękę”, Studio Piosenki z fragmentami koncertu „Obrazy V – piosenki Jacka Kaczmarskiego”, Piotr Grzyb.
Oświetlenie: Firma GRODA

Podczas koncertu Caritas Łomżyński prowadził zbiórkę pieniędzy przez na rzecz wsparcia wolnej Ukrainy.

Ponadto Galeria Ostrołęka przygotowuje wystawę fotografii Grażyny Myślińskiej i Sławomira Olzackiego "LUDZIE MAJDANU". Autorzy, członkowie Fotoklubu RP i OTF, znani są ostrołęczanom z wielu wspólnych realizacji prezentowanych przez Galerię Ostrołęka.
"Kiedy w końcu listopada prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz odmówił podpisania umowy stowarzyszeniowej pomiędzy Ukrainą a UE, ludzie zbuntowali się. Tradycyjnym miejscem protestów jest w Kijowie Majdan. Rozstawili namioty i powiedzieli, że nie ruszą się stamtąd, dopóki władza nie zmieni decyzji. Nikt wówczas nie potraktował tego poważnie. Zakładano, że nadejdą mrozy i ludzie rozejdą się do domów. Tymczasem protest na Majdanie trwał i rozszerzał się. Był - i jest - Majdan miejscem, gdzie wykuwa się kształ nowej Ukrainy. Byliśmy tam na przełomie grudnia i stycznia. Razem z Ukraińcami witaliśmy na Majdanie Nowy Rok - pełni obaw, ale i nadziei. Szukaliśmy odpowiedzi na pytanie jak działa Majdan, kim są ludzie, którzy tam trwają i których postawa decyzuje o przyszłości Ukrainy? 20 lutego na Majdanie polała się krew. Towarzyszliśmy rannym rewolucjonistom z Majdanu w ich pobycie w szpitalu. O tym są nasze zdjęcia. Ludzie na Majdanie często prosili nas: pokażcie światu, że jesteśmy normalnymi, pokojowo nastawionymi ludźmi, walczącymi o lepszą przyszłośc naszej ojczyzny.  Staraliśmy się spełnić tę prośbę i pokazać ludzi Majdanu w ich codzienności. Chcielibyśmy, aby poznali ich także goście naszej wystawy".
Wernisaż wystawy i spotkanie z autorami: piątek, 14 marca 2014 r., o godzinie 18.00 w holu OCK.
 


Opublikowano: 03 marca 2014 r.

Autor: Promocja OCK

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury