Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

ALOSZA AWDIEJEW

Obraz

koncert z cyklu Nastroje we Dwoje
Aleksy Awdiejew, znany jako Alosza Awdiejew – polski aktor filmowy, piosenkarz, językoznawca pochodzenia rosyjskiego. Do Polski przyjechał w 1967, a obywatelstwo polskie otrzymał w 1993. Od 1975 związany jest z krakowskim kabaretem "Piwnica Pod Baranami", gdzie występuje śpiewając romanse rosyjskie i cygańskie oraz piosenki odeskie i żydowskie okraszone humorem.

koncert z cyklu Nastroje we Dwoje
Aleksy Awdiejew, znany jako Alosza Awdiejew – polski aktor filmowy, piosenkarz, językoznawca pochodzenia rosyjskiego. Do Polski przyjechał w 1967, a obywatelstwo polskie otrzymał w 1993. Mieszka w Bolechowicach pod Krakowem.
Od 1975 związany jest z krakowskim kabaretem "Piwnica Pod Baranami", gdzie występuje śpiewając romanse rosyjskie i cygańskie oraz piosenki odeskie i żydowskie okraszone humorem. W latach 1975-1980 współpracował jako pianista z krakowskimi zespołami jazzowymi Beale Street Band i Playing Family.
Od 1990 występuje w trio gitarowym z Kazimierzem Adamczykiem i Markiem Piątkiem, dając liczne koncerty w kraju i za granicą. Nagrywa płyty oraz programy telewizyjne i radiowe. Jest stałym felietonistą miesięcznika psychologicznego "Charaktery" i członkiem Rady Naukowej tego magazynu.

Jest absolwentem filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim (1972). W latach 1974–2001 był pracownikiem naukowym Instytutu Filologii Wschodniosłowiańskiej UJ, gdzie pełnił funkcje wicedyrektora ds. studenckich (1994–1998) oraz kierownika Zakładu Języka Rosyjskiego (1996–2001). Od 2001 pracuje w Instytucie Rosji i Europy Wschodniej UJ, gdzie zajmuje się głównie pragmalingwistyką i gramatyką komunikacyjną. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Językoznawczego. W 1978 – doktor nauk humanistycznych (rozprawa: Interferencja foniczna w mowie rosyjskiej Polaków). W 1980 pracował w Trinity College w Dublinie jako visiting professor. Twórca koncepcji gramatyki komunikacyjnej. W 1986 doktor habilitowany. Od 2005 roku profesor nauk humanistycznych.

sala widowiskowa OCK, godz. 17
bilet 25 zł (sprzedaż biletów od 17 V od godz. 15 w kasie Kina Jantar i na www.ock-ostroleka.pl)

logo-nastroje
akcja finansowana z budżetu Miasta i pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki


Opublikowano: 15 maja 2015 r.

Autor: Promocja OCK

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury