Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

WESELE FIGARA

Obraz

spektakl operowy Wolfganga Amadeusza Mozarta
Przedstawienie kostiumowe, w oryginalnej wersji językowej z napisami, wystawią artyści Warszawskiej Opery Kameralnej. Przy akompaniamencie fortepianu, kilkunastu solistów wcieli się w role genialnej historii, która przyczyniła się do wybuchu rewolucji francuskiej... zobacz zdjęcia

spektakl operowy Wolfganga Amadeusza Mozarta
Przedstawienie kostiumowe, w oryginalnej wersji językowej z napisami, wystawią artyści Warszawskiej Opery Kameralnej. Przy akompaniamencie fortepianu, kilkunastu solistów wcieli się w role genialnej historii, która przyczyniła się do wybuchu rewolucji francuskiej. Na scenie pojawi się również Ostrołęcki Chór Kameralny pod kierunkiem Bożeny Harasimowicz-Pęzy.

reżyseria: Jitka Stokalska
kierownictwo muzyczne: prof. Janusz Przybylski
scenografia, kostiumy: Marlena Skoneczko

Figaro – JAKUB MILEWSKI
Suzanna – ANNA CHOCZAJ
Hrabia – WITOLD ŻOŁĄDKIEWICZ
Hrabina – MAŁGORZATA PAWŁOWSKA
Cherubino – KATARZYNA JUSTYNA SZYMKOWIAK
Marcelina – JUSTYNA SŁAWIEC-KORZEŃ
Bartolo – JASIN RAMMAL–RYKAŁA
Basilio/Don Curzio – ARNOLD KŁYMKIW
Barbarina – ANNA PARYSZ
Antonio – PRZEMYSŁAW SZKODZIŃSKI
partia orkiestry – KRZYSZTOF TRZASKOWSKI

Spektakl ten zamyka Festiwal Muzyczny OSTROŁĘCKIE OPERALIA - projekt realizowany przez Towarzystwo Muzyczne im. G. Bacewiczówny w Ostrołęce przy współpracy Urzędu Marszałkowskiego woj. Mazowieckiego, Urzędu Miasta Ostrołęki, Starostwa Powiatowego w Ostrołęce, Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce i wsparciu wielu Sponsorów i Partnerów. Dyrektorem Artystycznym Festiwalu jest Jakub Milewski.

sala widowiskowa OCK, wstęp wolny


Opublikowano: 26 sierpnia 2016 r.

Autor: Promocja OCK

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury