Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

PLANETA ENERGII

Obraz

Punktualnie o godz. 9 interaktywne miasteczko otwarło swe podwoje dla zwiedzających. Wygląda imponująco. Parking Ostrołęckiego Centrum Kultury zmienił się nie do poznania. Dwudniowa wizyta tych niezwykłych gości to nagroda, którą zdobyła drużyna dziecięca Kultowni OCK w III edycji ogólnopolskiego konkursu edukacyjnego poświęconego elektryczności pod nazwą „Planeta Energii”, zorganizowanego przez Grupę Energa. zobacz jak powstawała Planeta Energii

interaktywne miasteczko
Dwudniowa wizyta tych niezwykłych gości to nagroda, którą zdobyła drużyna dziecięca Kultowni OCK w III edycji ogólnopolskiego konkursu edukacyjnego poświęconego elektryczności pod nazwą „Planeta Energii”, zorganizowanego przez Grupę Energa.
Jeśli chcecie dowiedzieć się ile siły potrzeba do rozerwania elektromagnesów, skąd się biorą pioruny, jak uzyskać prąd z cytryny i czy można zamienić energię chemiczną w elektryczną, to gorąco zachęcamy do wizyty w pełnym energetycznych atrakcji mobilnym centrum naukowym „Planeta Energii”. Niebanalne eksperymenty naukowe prowadzone przez wykładowców z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, multimedialne zabawy i liczne niespodzianki czekają!W trakcie podróży do niezwykłej i tajemniczej krainy prądu nauczymy Was jak bezpiecznie i racjonalnie korzystać z energii elektrycznej. A naszych najmłodszych gości przywitają specjalni przybysze z „Planety Energii”! Jesteście ciekawi kto to taki? Przyjdzie i sprawdźcie sami!
W godzinach porannych miasteczko będzie gościć zorganizowane grupy uczniów z lokalnych szkół podstawowych. Od godz. 15:00 do 18:00 otwarte będzie dla wszystkich chętnych! Serdecznie zapraszamy!
Sztafeta 10 miast – czy Ostrołęka okaże się najbardziej energetycznym miastem?

Tradycyjnie po godz. 15:00 w miasteczku „Planeta Energii” pojawi się sztafeta złożona z sześciu rowerków stacjonarnych podłączonych do baterii kumulującej prąd. Mieszkańcy, którzy zgromadzą najwięcej energii elektrycznej zdobędą dodatkową nagrodę dla szkoły, z której pochodzi zwycięska klasa. Kto wie, może to właśnie Ostrołęczanie wykręcą najwięcej prądu i multimedialna tablica z akcesoriami powędruje do OCK „Kultownia”? Wyniki konkursu ogłosimy w czerwcu.
parking przy OCK, zwiedzanie 9 i 10 maja w godz. 9-18


Opublikowano: 26 kwietnia 2013 r.

Autor: Promocja OCK

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury