Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

NOBLIŚCI

Obraz

wernisaż wystawy foto Jacka Poremby
Portrety noblistów przyjęły ulubioną przez Jacka formę: postaci wyłaniają się z czarnych czeluści. Dzięki temu są całkowicie pozbawione kontekstu, widzimy tylko jaśniejących ludzi i ich energię. W jaki sposób udało mu się zrobić zdjęcia, na których większość bohaterów promienieje i faktycznie bylibyśmy gotowi oddać im pod opiekę sprawy pokoju na świecie?

NOBLIŚCI - wernisaż wystawy Jacka Poremby.
Autor specjalizuje się w fotografii mody oraz fotografii portretowej i reklamowej. Pracował dla czasopism m.in. Viva, Uroda, Pani, Gala, Cosmopolitan, Twój Styl i Marie Clair. „Portrety noblistów przyjęły ulubioną przez Jacka formę: postaci wyłaniają się z czarnych czeluści. Dzięki temu są całkowicie pozbawione kontekstu, widzimy tylko jaśniejących ludzi i ich energię. Twarze ustawione są na wprost kadru i w tych symetrycznych spojrzeniach drzemie swoista magia. Z pozoru banalne, a naładowane po brzegi. Na spotkanie z każdym z nich Jacek miał dosłownie kilka minut. W jaki sposób udało mu się zrobić zdjęcia, na których większość bohaterów promienieje i faktycznie bylibyśmy gotowi oddać im pod opiekę sprawy pokoju na świecie? Czyja to zasługa, fotografa czy fotografowanych?" (Dawid Bednarski)
Narodowe Centrum Kultury było współorganizatorem wystawy zdjęć pt. "Nobliści" Jacka Poręby
w Galerii Kordegarda w maju tego roku.


Galeria Ostrołęka, wstęp wolny   


Opublikowano: 06 października 2014 r.

Autor: Promocja OCK

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury