Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

AKSLOP

Obraz

Wystawa fotografii Sylwii Ejsymont
Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie i Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie...

Wystawa fotografii Sylwii Ejsymont

Sylwia Kleopatra Ejsymont - urodzona w 1973 roku, absolwentka Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, członkini Ostrołęckiego Towarzystwa Fotograficznego oraz Stowarzyszenia „Przeciw nicości”. Wyróżniona w wielu konkursach fotograficznych, uczestniczka wystaw zbiorowych, krajowych i zagranicznych oraz wystawy indywidualnej „Okruchy” (Ostrołęka, 2017). Zdjęcia jej autorstwa pojawiły się w albumach fotograficznych wydawanych przez OTF i nie tylko. Ważnym tematem w jej pracach jest człowiek i jego otoczenie. Nauczycielka plastyki w szkołach podstawowych. Instruktorka warsztatów plastycznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych.


"Żyję w ludzkim świecie. Gdy jeżdżę z kagankiem oświaty, rozglądam się, patrzę, wyobrażam sobie, jak tu było przed antropocenem, erą asfaltu i przemysłu. Czy horyzont przesłaniały gałęzie starych dębów i buków, czy brzozy umiały rosnąć równym szpalerem, gdy zamiast szosy była tutaj ścieżka? Może kroczył po niej noga za nogą, od wsi do wsi stary dziad. Jak to się stało, że potrzebujemy porządku, rzeczy ułożonych według kąta prostego? Przecież natura nie dała takiego przykładu. Człowiek wprowadził w nierówności linie, aparat pomaga uporządkować kadry trójpodziałem. 
Dużo patrzę, jeszcze więcej żałuję, że znowu nie wzięłam aparatu, że w decydującym momencie nie odważyłam się wyciągnąć telefonu. Dzięki temu Rodo może czuć się bezpieczne. Po kilku dniach fotografie w głowie blakną, by zrobić miejsce nowym kompozycjom. Ot, mój świat. Akslop. Miasto, wieś, porzucone rzeczy, opuszczone miejsca. Wśród wszelkich niedorzeczności da się jeszcze dostrzec wiele przestrzeni i detali, dla których warto tutaj żyć."


Otwarcie wystawy w czwartek 18 listopada 2021 o godzinie 18.00
hol OCk, wstęp wolny

sylwia-ejsymont


Opublikowano: 29 października 2021 r.

Autor: Promocja OCK

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury