Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

MUZYKA NA KLAWISZE I SMYCZKI

Obraz

spotkanie z muzyką
Koncert dla dzieci był okazją do lepszego poznania instrumentów - tych, co mają klawisze i tych, które wymagają użycia smyczka.

spotkanie z muzyką
Koncert dla dzieci był okazją do lepszego poznania instrumentów - tych, co mają klawisze i tych, które wymagają użycia smyczka. Podobieństwa i różnice między nimi stały się wyraźniejsze - usłyszeliśmy znane miniatury, aranżacje ulubionych melodii oraz fragmenty dzieł kameralnych wielkich kompozytorów na dwa, trzy i cztery głosy. Muzyce „na klawisze i smyczki” towarzyszyła pogadanka o sposobie wydobycia dźwięku i o rodzinach instrumentów. Wystąpili: Mateusz Zaziębło - skrzypce, Adam Dębski - altówka, Adam Misiak - wiolonczela, Tomasz Pawłowski - fortepian.
 


Opublikowano: 26 kwietnia 2013 r.

Autor: Promocja OCK

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury