Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

AUTOKAR TEATRALNY - maj 2013

Obraz

W maju pojedziemy do Teatru Wielkiego na balet w dwóch aktach pt. TRISTAN Krzysztofa Pastora. Krzysztof Pastor sięgnął tu do najsłynniejszej historii miłosnej naszego kręgu kulturowego, nadając jej bardzo współczesną formę teatralną. Stworzył swój balet wcześniej dla Królewskiego Baletu Szwedzkiego i powtórzył go z sukcesem w Warszawie. To wspaniały autorski spektakl o upojeniu miłosnym, inspirowany średniowiecznym romansem rycerskim.

W maju pojedziemy do Teatru Wielkiego na balet w dwóch aktach pt. TRISTAN Krzysztofa Pastora. Krzysztof Pastor sięgnął tu do najsłynniejszej historii miłosnej naszego kręgu kulturowego, nadając jej bardzo współczesną formę teatralną. Stworzył swój balet wcześniej dla Królewskiego Baletu Szwedzkiego i powtórzył go z sukcesem w Warszawie. To wspaniały autorski spektakl o upojeniu miłosnym, inspirowany średniowiecznym romansem rycerskim. Opowieść o niespełnionej miłości i śmierci, o rozdarciu między chrześcijańską moralnością a pożądaniem. Przesłanie okazuje się bardzo aktualne, bo konflikt zasad moralnych z namiętnością jest wiecznie żywy, dzisiaj angażuje nas tak samo jak tysiąc lat temu. Ogromną rolę w tym przedstawieniu odgrywa muzyka Richarda Wagnera – jej przestrzenność, nieskończoność i pasja. Została zaczerpnięta z dwóch słynnych dzieł kompozytora: z opery Tristan i Izolda oraz z cyklu pieśni Wesendonk Lieder. Tę wielką muzykę i oryginalną choreografię wspierają wspaniałe kreacje solistów Polskiego Baletu Narodowego.

Libretto - Carel Alphenaar i Krzysztof Pastor według "Dziejów Tristana i Izoldy" Josepha Bédiera
Wystąpią: Polski Balet Narodowy i Orkiestra Opery Narodowej oraz uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza.
Solo wokalne: Anna Lubańska
Czas trwania 2 godz. 15 min. w tym 1 przerwa.


Wyjazd 18 maja o godz. 16 z parkingu przy OCK (początek spektaklu o godz.19)

Informacja tel. 29 7664591. Koszt wyjazdu 115 zł.

Sponsorzy Autokaru Teatralnego: Tygodnik Ostrołęcki, www.to.com.pl, Radio OKO
 


Opublikowano: 04 kwietnia 2013 r.

Autor: Promocja OCK

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury