Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

KONCERT ZESPOŁU THE POLISH

Obraz

kulturalnie przy fontannie
The Polish to nowy zespół rockowy, którego założycielem jest Wojciech „Yellow” Żółty, znany szerokiej publiczności z zespołu Akurat. Swoją twórczość określają jako „ROCK PSYCHOLOGICZNIE ZAANGAŻOWANY”. Singiel pt. „99 lat” jest pierwszym, który promuje album o tym samym tytule. Teledysk do piosenki nagrywany był na dnie Jeziora Żywieckiego dotkniętego przez tegoroczną suszę. Na płycie znajdzie się 11 energetycznych rockowych piosenek z tekstami w języku polskim. Jako ciekawostka pojawi się też jeden utwór z muzyką do wiersza Juliana Tuwima...

kulturalnie przy fontannie
The Polish to nowy zespół rockowy, którego założycielem jest Wojciech „Yellow” Żółty, znany szerokiej publiczności z zespołu Akurat. Swoją twórczość określają jako „ROCK PSYCHOLOGICZNIE ZAANGAŻOWANY”. Singiel pt. „99 lat” jest pierwszym, który promuje album o tym samym tytule. Teledysk do piosenki nagrywany był na dnie Jeziora Żywieckiego dotkniętego przez tegoroczną suszę. Na płycie znajdzie się 11 energetycznych rockowych piosenek z tekstami w języku polskim. Jako ciekawostka pojawi się też jeden utwór z muzyką do wiersza Juliana Tuwima.
Album jest autorskim i szczerym spojrzeniem na otaczający świat, ubranym w rockowe dźwięki. Ciekawe i niebanalne teksty są zwykle „o czymś” i, co ważne, traktują słuchacza serio. Intuicja Wojciecha Żółtego do tworzenia „rockowo-przebojowych” melodii, którą mogliśmy obserwować już w zespole Akurat („Lubię mówić z Tobą”, „Fantasmagorie”, „Papapa”), tutaj rozkwita w pełni. Płyta „99 lat” to zbiór utworów pełnych energii i gitarowego pazura, jednocześnie wpadających w ucho tak szybko, że nucimy je już po pierwszym wysłuchaniu. Czerpiąc z najlepszych rockowych wzorców, The Polish już na starcie mają swoje charakterystyczne brzmienie, a jako twórcy „rocka psychologicznie zaangażowanego” wydają się być refleksyjni na tyle, by ośmielić się tym dzielić ze słuchaczami.
W The Polish muzycznie wspierają się: Ziemowit „Ziemo” Rybarkiewicz (Delight, SoundQ, Kreuzberg) potrafiący dać niemiłosierny „wycisk” perkusji, na gitarze basowej melodyjne partie w niskich częstotliwościach biegle przeprowadza Robert Okręglicki, gitarowe harmonie należą do Konrada Gruszki, który o mały włos nie został pianistą. Wokal i gitarę rytmiczną napędza Wojciech „Yellow” Żółty.

scena przy Kupcu


Opublikowano: 12 czerwca 2018 r.

Autor: Promocja OCK

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury