Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

RETROSPEKCJE AGNIESZKI NOWACKIEJ

Obraz

W czwartkowy wieczór podczas zadymki śnieżnej odbył się wernisaż bardzo obiecującej, młodej, ostrołęckiej artystki, Agnieszki Nowackiej. Od wczesnych lat dziecięcych uczestniczyła w zajęciach plastycznych naszej Galerii. Techniki druku wklęsłego jakie obecnie uprawia (akwaforta, akwatinta) wymagają wielu nakładów pracy, skupienia i cierpliwości.

W czwartkowy wieczór podczas zadymki śnieżnej odbył się wernisaż bardzo obiecującej, młodej, ostrołęckiej artystki, Agnieszki Nowackiej. Od wczesnych lat dziecięcych uczestniczyła w zajęciach plastycznych naszej Galerii. Techniki druku wklęsłego jakie obecnie uprawia (akwaforta, akwatinta) wymagają wielu nakładów pracy, skupienia i cierpliwości. Opowieścią o swojej pracy twórczej i pasji dzieliła się z przybyłymi na wernisaż. Na zakończenie wszyscy mogli się przekonać, jak powstają jej misterne grafiki. Na II piętrze Galerii artystka zademonstrowała końcowy etap powstawania grafiki przy użyciu prasy drukarskiej.

Artystka obecnie studiuje na UW-M w Olsztynie na Wydziale Sztuki. Prezentowane grafiki dzielą się na dwa cykle. Pierwszy to dyplom licencjacki, grafiki wykonane w technikach mieszanych. Retrospekcja 2 jest wykonana tylko w technice akwaforty, czyli skupia się przede wszystkim na rysunku.


Opublikowano: 26 marca 2013 r.

Autor: Promocja OCK

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury