Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

PIOTRUŚ I WILK

Obraz

Odbyło się kolejne spotkanie z teatrem z cyklu Godziny dla Rodziny. Teatr Lalki i Aktora z Łomży przedstawił spektakl "Piotrus i Wilk" inspirowany bajką muzyczną Sergieja Prokofiewa.

Odbyło się kolejne spotkanie z teatrem z cyklu Godziny dla Rodziny. Teatr Lalki i Aktora z Łomży przedstawił spektakl "Piotrus i Wilk" inspirowany bajką muzyczną Sergieja Prokofiewa.
Niemal 80 lat temu Sergiej Prokofiew napisał bajkę muzyczną, w której poszczególne instrumenty ilustrowały działania każdej z postaci. Obój dla przykładu był kaczką, skrzypce to Piotruś, a akcjom Wilka towarzyszyły dźwięki waltorni. Historia chłopca, który sam ruszył do lasu, by pokonać owego wilka była jedynie pretekstem dla muzycznych popisów orkiestry i baletu.

Twórcy "Piotrusia i Wilka" zainteresowali się tą pobieżnie potraktowaną historią i postanowili dociec, co tak naprawdę mogło wydarzyć się między bestią a małym chłopcem.

Scenariusz: Joanna Gerigk

Reżyseria: Michał Derlatka

Scenografia: Michał Dracz

Opracowanie muzyczne: Igor Gawlikowski /Karbido/

Obsada:

Piotruś – Tomasz Bogdan Rynkowski

Wilk – Krzysztof Zemło

Dziadek – Marek Janik

Kot – Bogumiła Wierzchowska-Gosk

Ptaszek – Marzanna Gawrych

Kaczka – Beata Antoniuk

Sprzedawczyni – Beata Antoniuk

Myśliwy I – Marzanna Gawrych

Myśliwy II – Bogumiła Wierzchowska-Gosk
 

gdr


Opublikowano: 04 marca 2014 r.

Autor: Promocja OCK

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury