Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

ALEKSANDRA I TADEUSZ ODCHODZĄ NA EMERYTURĘ

Obraz

Wszyscy wiemy, że lata mijają, ale wiemy też, że to, co po sobie zostawiamy zostaje na trwałe zapisane w ludzkiej pamięci.

Państwo Aleksandra i Tadeusz Kowalewscy

Podjęliście decyzję o zakończeniu pracy zawodowej w Ostrołęckim Centrum Kultury a ściślej ujmując - w Oczku, w miejscu wskazywanym przez Wasze serca. Tu realizowaliście swoje marzenia, pomagaliście w rozwoju duchowym, kulturalnym młodych ludzi. Efekty Waszych wysiłków przerosły oczekiwania. Stworzyliście miejsce, w którym bardzo chętnie przebywały dzieci, młodzież ale i dorośli. Używamy słowa "przebywały" bo "Oczko" jest i wierzymy, że tak pozostanie, nie tylko miejscem nauki śpiewu, stawiania pierwszych teatralnych kroków, ale też miejscem, gdzie młodzi ludzie mogą zwyczajnie pobyć, porozmawiać czy zwierzyć się. Więzi jakie stworzyły się pomiędzy Wami a młodzieżą, z którą pracowaliście przez lata, wytworzyły wyjątkowe relacje trwające do dzisiaj. 

Dla szeroko rozumianej kultury w Ostrołęce zrobiliście naprawdę wiele. Festiwal Teatralny InQbator , Ogólnopolski Konkurs Recytatorski, Studio piosenki i wiele, wiele innych wydarzeń, stało się kulturalną wizytówką naszego Miasta. To Wasze zaangażowanie sprawiło, że w różnych częściach Ostrołęki rozbrzmiewa muzyka, że w bardzo krótkim czasie nasze nowe propozycje kulturalne zyskały dużą popularność a liczba odbiorców rosła z roku na rok. Nawet najlepszy pomysł nie gwarantuje powodzenia jeśli brakuje doświadczenia i determinacji - szczególnie potrzebnych w ostatnich latach naznaczonych pandemią. Przez ostatnie cztery lata miałem ogromną przyjemność z Wami pracować. Dziękuję za wszystkie lata Waszej pracy a szczególnie za to co razem stworzyliśmy w tym krótkim, 4 letnim okresie. 

Słowa te kieruję je do Was łącznie a nie do każdego z osobna. Ktoś zapyta dlaczego? Odpowiedź jest oczywista. Przez te dziesięciolecia stanowiliście wyjątkowy duet nie tylko jako małżeństwo, ale przede wszystkim jako dwie artystyczne bratnie dusze, które wiele czasu poświęcały dla kulturalnego rozwoju młodzieży oraz kultury w Ostrołęce. Czasu, który często znacznie przekraczał wymiar "kodeksowy" bo Wy nie przestawaliście myśleć o planowanym koncercie, o sztuce teatralnej, o literaturze, o poezji.

Dziękując Wam za to wszystko, życzymy zdrowia, radości, by nadchodzący czas był dobrym okresem w Waszym życiu. Przewrotnie dodam, jako emeryci bądźcie ludźmi bardzo zajętymi realizacją swoich pasji, nie szczędźcie uśmiechu innym i przyjmujcie uśmiech tych, którzy Was nim obdarzać będą. Pamiętajcie też o tym, by wśród pajęczyny dróg jakie przemierzać będziecie, była droga wiodąca do Ostrołęckiego Centrum Kultury.

Tadeusz Wiśniewski wraz z koleżankami i kolegami z OCK.


Opublikowano: 25 września 2023 r.

Autor: Promocja OCK

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2023, 13:29

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury