Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

...ŚWIAT M...

Obraz

wystawa malarstwa i rzeźby Marka Zalewskiego
... Schody, szachownica, drzwi, arlekinowa postać – nie są treścią obrazów. Istnieją w barwnej przestrzeni jakby jedynie sugerując jej znaczeniową bliskość. Pozostają bardziej w relacji z nienazwanym, niekonkretnym otoczeniem niż wzajemnie ze sobą...

wystawa malarstwa i rzeźby Marka Zalewskiego
... Schody, szachownica, drzwi, arlekinowa postać – nie są treścią obrazów. Istnieją w barwnej przestrzeni jakby jedynie sugerując jej znaczeniową bliskość. Pozostają bardziej w relacji z nienazwanym, niekonkretnym otoczeniem niż wzajemnie ze sobą. Taki obraz naszej współczesności jest prawdziwy, choć niechętnie to przyznajemy. I tą prawdę Marek pokazuje z perfidią godną życia – czyniąc swe obrazy atrakcyjnymi, przyjemnymi wizualnie.
Prace w tonacji czerwieni, błękitu, zieleni zawsze z dominantą w barwie i formie sugerują swobodę, lekkość, świeżość. Szerokim, swobodnym pociągnięciom pędzla przeciwstawiona jest precyzyjna kreska, konkretny kształt.
Rzeźba Zalewskiego, to nieustanna konfrontacja z tematem centralnym, jakim jest człowiek. Artysta podejmuje próby zgłębienia tajemnicy ludzkiej egzystencji i podążania tropem istoty człowieczeństwa. Znajdziemy wśród jego prac zarówno potężne, tryskające witalnością formy cielesne jak i te, ledwie nakreślone, które zyskały swą postać poprzez zastosowanie uszczuplenia, abstrakcji i redukcji.


Galeria Ostrołęka (wystawa czynna do 10 XII)

Sponsor Galerii Ostrołęka
energa1

www.energa.pl


Opublikowano: 28 października 2015 r.

Autor: Promocja OCK

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury