Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

KONCERT KRZYSZTOFA KILJAŃSKIEGO

Obraz

Z cyklu Nastroje we Dwoje odbył się koncert Krzysztofa Kiljańskiego - jednego z najciekawszych polskich wokalistów. Jego głęboki baryton jest w czołówce najbardziej docenianych polskich głosów. Zawsze elegancki, męski. Bywa nazywany polskim Sinatrą.

Z cyklu Nastroje we Dwoje odbył się koncert Krzysztofa Kiljańskiego - jednego z najciekawszych polskich wokalistów. Jego głęboki baryton jest w czołówce najbardziej docenianych polskich głosów. Zawsze elegancki, męski. Bywa nazywany polskim Sinatrą.
Krzysztof Kiljański na polskiej scenie zadebiutował dość późno. Miał 37 lat, kiedy na sklepowych półkach pojawił się krążek „In The Room”. Debiut Kiljańskiego był przemyślany i bardzo świadomy. Szybko trafił w gusta słuchaczy. Wydawnictwo okazało się wielkim sukcesem, a piosenka „Prócz Ciebie, nic”, zaśpiewana w duecie z Kayah, wdarła się na listy przebojów. Rozochoceni fani na drugi autorski materiał wokalisty musieli poczekać aż 8 lat. „Powrót” to tytuł płyty Krzysztofa Kiljańskiego, która ukazała się w kwietniu 2011 roku.
Współpracował z wieloma wybitnymi polskimi jazzmanami i zdobywał laury między innymi na Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu, czy Old Jazz Meeting "Złota Tarka" w Iławie. Brał udział w wielu koncertach i festiwalach w kraju i w Europie. W 2004 roku Krzysztof Kiljański wystąpił w eliminacjach do konkursu Eurowizji z piosenką "Stay", jak również na festiwalu TopTrendy.
Artysta jest zdobywcą Fryderyków dla Najlepszego Wokalisty. Ma na koncie Superjedynkę za Przebój Roku. Występował na Festiwalach w Opolu i Sopocie.
Projekt YUGOPOLIS 2, do którego Artysta nagrał dwa znakomite single ("Czas Pomyłek" i Dla Siebie Sami") pokrył się platyną w kilka miesięcy po premierze. W lutym 2012 Krzysztof Kiljański nagrał album "Barwy Kofty", płytę złożoną z przebojów i mniej znanych utworów Poety w świeżych i odważnych aranżacjach.

logo-nastroje


Opublikowano: 10 stycznia 2014 r.

Autor: Promocja OCK

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury