Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

SLAJDOWISKO - X 2014

Obraz

spotkanie podróżników
Są mieszkańcami naszego miasta. Łączy ich pasja podróżowania – przede wszystkim po górach, ale nie tylko. Spotkali się, by opowiadać i dzielić się swoją pasją...

spotkanie podróżników
Są mieszkańcami naszego miasta. Łączy ich pasja podróżowania – przede wszystkim po górach, ale nie tylko. Spotkali się, by opowiadać i dzielić się swoją pasją.


ADAM DOBRZYŃSKI
Good bye Lenin - wyprawa na Pik Lenina 7134 m n.p.m.
Znany z poprzednich Slajdowisk podróżnik, lekarz stomatolog, harcerz.
Dotychczas zdobył szczyty na 3 kontynentach: w Afryce, Azji i Europie, w 15 krajach. Jego największym górskim osiągnięciem jest wejście na szczyt Matterhornu w 2013 r. W Alpach na Mont Blanc po raz pierwszy zetknął się z górami wyższymi niż Tatry, tam pierwszy raz z bliska oglądał lodowce. Potem była wyprawa w Pamir, góry najwyższe, mające ponad 7000 m. Wymagają zupełnie innego podejścia, wiedzy, wyposażenia. Są tam zupełnie inne warunki i zagrożenia. O tym zetknięciu ze specyfiką gór najwyższych, a także o życiu mieszkańców Kirgizji opowie nam na Slajdowisku.
IGOR SAJDA
Pierwszy alpejski szczyt – Grossglockner
Student, harcerz, zdobywca tatrzańskich szczytów - opowie o podbojach austriackich Alp.
Bardzo interesują go wszelkie formy turystyki, przede wszystkim żeglarstwo oraz chodzenie po górach, do czego zachęcił go starszy kolega i sąsiad - Adam. Na początek wraz z Adamem zdobył tatrzańskiego Mnicha. W czerwcu 2014 pojechał po raz pierwszy w wyższe góry - Alpy, w celu zdobycia najwyższego szczytu Austrii- Grossglocknera. Tak rozpoczęła się jego przygoda z bardziej imponującymi szczytami i - jak mówi - zdecydowanie na Grossglocknerze nie poprzestanie.
ANNA MAŁGORZATA KORONKA
Gruzja
Nauczycielka matematyki, instruktorka ZHP, pasjonatka gór. Mimo, że do jej wędrówek niepotrzebne są raki i czekan, to wciąż pokonuje siebie, zdobywając coraz wyższe szczyty. Od wielu lat chodzi po górach z grupą nauczycieli z Łomży. Wcześniej Ukraina - Czarnohora, Gorgany, Świdowiec; ostatnio Gruzja, Kaukaz Wielki, Tuszetia - najdziksza cześć Gruzji. Wędrówka z Omalo przez Atsuntę 3431 m n.p.m. pod Kazbek.
KRZYSZTOF MODZELEWSKI, PIOTR NABIAŁEK i MARCIN KĄDZIELAWA (z Tarnowa)
Główny Szlak Beskidzki w 14 dni
W dniach 31 V - 13 VI 2014 r. przebyli najdłuższy znakowany szlak turystyczny w Polsce. Na całej swej długości ma on kolor czerwony, początek szlaku w Ustroniu czyli w Beskidzie Śląskim a koniec w Wołosatem w Bieszczadach. Po drodze mieli do pokonania 18810 metrów przewyższeń. Za przejście tego szlaku w czasie krótszym niż 21 dni i weryfikacji książeczek Głównej Organizacji Turystycznej PTTK otrzymali Diamentowe Odznaki Głównego Szlaku Beskidzkiego.

Klub Oczko, wstęp wolny


Opublikowano: 24 października 2014 r.

Autor: Promocja OCK

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury