Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

ZTL OSTROŁĘKA - FESTIWAL NA WĘGRZECH

Obraz

W dniach 19 -26 lipca Zespół Tańca Ludowego „Ostrołęka” uczestniczył w Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr i Zespołów Ludowych w Makó na Węgrzech...

W dniach 19 -26 lipca Zespół Tańca Ludowego „Ostrołęka” uczestniczył w Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr i Zespołów Ludowych w Makó na Węgrzech. Pierwszy koncert zespół zatańczył w miejscowości Domasek, w którym został przywitany osobiście przez Burmistrza miasteczka. Kolejny koncert odbył się w Seged, gdzie w upale ☀️ 43°C zaprezentowane zostały tańce z kurpi zielonych, tańce rzeszowskie, lubelskie a także krakowiak oraz walc z polką. Mimo ciężkich warunków tancerze dołożyli wszelkich starań dzięki czemu występ został przyjęty z wielkim uznaniem. Pomiędzy występami tancerze znaleźli czas na chwilę relaksu na basenie z najdłuższą zjeżdżalnią w Europie. Korzystając z okazji zespół zwiedził Seged i Budapeszt . Tancerze wrócili zadowoleni, uśmiechnięci i z nowymi doświadczeniami.


Opublikowano: 24 sierpnia 2022 r.

Autor: Promocja OCK

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury