Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

ART-CZWARTEK 4/2015

Obraz

Koncert Joanny Kucharczyk

Fantastyczny był czwartkowy "koncert pod wierzbą". Joanna Kucharczyk z pianistą Nicolą Kołodziejczykiem urzekli ostrołęckich melomanów swoją niezwykłą muzykalnością. Ciepły, spokojny głos wokalistki i niesamowita gra Nicoli wprowadziły słuchaczy we wspaniały nastrój. zobacz zdjęcia
 

Koncert Joanny Kucharczyk

Fantastyczny był czwartkowy "koncert pod wierzbą". Joanna Kucharczyk z pianistą Nicolą Kołodziejczykiem urzekli ostrołęckich melomanów swoją niezwykłą muzykalnością. Ciepły, spokojny głos wokalistki i niesamowita gra Nicoli wprowadziły słuchaczy we wspaniały nastrój.
Joanna Kucharczyk śpiewa jak wewnętrzny głos – nie zawsze słyszalny, ale zawsze obecny, i zawsze prawdziwy. Jej historie urzekają ciepłem i kruchością. W czystym powietrzu pobrzmiewają różne emocje: czasem radość i spokój, a czasem smutek minionego czasu. W dobie artystów, którzy prześcigają się w tym, żeby się wybić, Joanna nie zabiega o uwagę, ale jej muzyce oprzeć się nie sposób. Ponieważ jak tylko usłyszymy pierwsze nuty, zrozumiemy, że przemawia do nas naszym własnym głosem.
Podczas koncertu usłyszymy piosenki z albumu "More" (nagranego przez Joanna Kucharczyk Quartet) oraz piosenki autorstwa Jeremiego Przybory i Agnieszki Osieckiej.

Joanna Kucharczyk - absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, kontynuowała swoją edukację muzyczną w Konserwatorium w Odense (Dania). Oprócz prowadzenia własnego kwartetu była członkinią elektroniczno-akustycznego trio Private Silence, a także dyrygentką pierwszej w Polsce jazzowej grupy wokalnej Jazz City Choir. Jest laureatką szeregu nagród: w 2012 roku zdobyła II miejsce oraz otrzymała Nagrodę Publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Voicingers (Polska); w 2013 roku zdobyła II miejsce na festiwalu Nomme Jazz (Estonia) — gdzie została zaproszona do udziału w festiwalu jazzowym Serendip w Oslo przez Norweską Akademię Muzyczną — oraz otrzymała tytuł Najlepszego Wokalisty na Johny Raducanu’s Jazz Festival (Rumunia).
Artystce towarzyszyć będzie Nikola Kołodziejczyk - pianista jazzowy, kompozytor, aranżer i dyrygent pochodzący z Krakowa. Uczył się pod kierunkiem takich nauczycieli jak: Irena Rolanowska, Andrzej Jagodziński, Emilian Madey, Edwarda Anthony Partyka i Wojciech Niedziela. Absolwent i obecnie pedagog Akademii Muzycznej w Katowicach. Należy do tria jazzowego Stryjo. Prowadzi big band - Nikola Kołodziejczyk Orchestra, z którym nagrał i wydał w 2014 r. debiutancki album pt. Chord Nation. Został laureatem Fryderyków 2015.

Koncert "pod wierzbą" na placu Bema


Opublikowano: 20 lipca 2015 r.

Autor: Promocja OCK

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury