Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

ART-CZWARTEK 1/2015

Obraz

Janek SAMOŁYK - koncert pt. "Na prezent”
Za nami inauguracyjny koncert ArtCzwartkowy. Wystąpił Janek SAMOŁYK z zespołem. Artysta rozgrzewał zziębniętą publiczność mocnymi, rockowymi brzmieniami, choć nie brakowało także  lirycznych utworów. Dopisała publiczność, która już chyba przyzwyczaiła się i zatęskniła do koncertów pod wierzbą. zobacz zdjęcia. Za dwa tygodnie zapraszamy ponownie na Plac Bema - wystąpi "Mężczyzna prawie idealny" - Artur GOTZ.

Janek SAMOŁYK - koncert pt. "Na prezent”
Polski muzyk rockowy, kompozytor, gitarzysta i autor tekstów, kojarzony ze sceną alternatywną. Jego muzykę charakteryzuje się jako mieszankę brytyjskiego rocka i polskiej poezji śpiewanej. Nagrał trzy albumy długogrające...(ur. 1986) – polski muzyk rockowy, kompozytor, gitarzysta i autor tekstów, kojarzony ze sceną alternatywną. Aktywny od 2008 roku. Jego muzykę charakteryzuje się jako mieszankę brytyjskiego rocka i polskiej poezji śpiewanej. Nagrał trzy albumy długogrające.
Janek Samołyk pierwszy raz wystąpił publicznie w 2002 roku na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Licealisty WYBRYK. Zaczynał jako gitarzysta w zespole Sztumbrrr... Następnie przez kilka lat grał muzykę z pogranicza Indie popu oraz rocka w The Ossis, którego był liderem. Z zespołem tym regularnie koncertował w Polsce.
Od 2008 roku muzyk występuje pod własnym nazwiskiem. Jego działalność koncertowa ma dwa wymiary. Jeden z nich to kameralne występy z gitarą akustyczną. Drugi to rockowe koncerty z zespołem. W 2009 roku Samołyk wydał własnym sumptem minialbum "Don't think too much" oraz rozpoczął nagrywanie debiutanckiego albumu. Piosenki Samołyka zwróciły uwagę jurorów konkursu debiutów na Off Festiwalu 2009. Zespół wrocławianina wystąpił na festiwalu pokonując 230 innych wykonawców, którzy chcieli znaleźć się na nim w roli debiutantów.

Koncert "pod wierzba" na placu Bema


Opublikowano: 23 czerwca 2015 r.

Autor: Promocja OCK

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury