Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

OBECNOŚĆ

Obraz

w e r n i s a ż
malarstwo Radosława Jastrzębskiego

Urodzony w 1987 r. w Ostrołęce. W latach 2006-2011 studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w pracowni malarstwa prof. L. Tarasewicza oraz w pracowni sztuki w przestrzeni publicznej prof. M. Duchowskiego. Wystawę można oglądać do 30 kwietnia.

wernisaż - malarstwo Radosława Jastrzębskiego
Urodzony w 1987 r. w Ostrołęce. W latach 2006-2011 studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w pracowni malarstwa prof. L. Tarasewicza oraz w pracowni sztuki w przestrzeni publicznej prof. M. Duchowskiego. Jest finalistą konkursu O Artystyczną Nagrodę Siemensa i laureatem Nagrody im. Józefa Szajny. Brał udział w 14 wystawach zbiorowych. Ta będzie czwartą indywidualną wystawą artysty.

Człowiek, jako istota myśląca, zdaje sobie sprawę z upływu czasu, a także z własnej śmiertelności. Dlatego każdy przejaw ludzkiej działalności, również sztuka, jest próbą zagłuszenia tej świadomości lub przeciwnie, staje się poszukiwaniem odpowiedzi na pytanie o sens istnienia. W swoim malarstwie również stawiam to rudymentarne pytanie, które jednak pozostaje bez odpowiedzi. Wyrazem tych rozmyślań jest ukazanie na moich obrazach człowieka wraz z jego egzystencjalnym niepokojem, tak poprzez dosłowne przedstawienie postaci, jak i symboliczne zaznaczenie jego obecności.
Prozaiczny, nietrwały, pozostawiony w śniegu ślad staje się metaforą ludzkiego życia jako wędrówki w nieznane - jak chcemy wierzyć - ku światłu.
[Radosław Jastrzębski]

Wystawa czynna do 30 kwietnia.

wernisaż Galeria Ostrołęka, wstęp wolny


Opublikowano: 24 marca 2014 r.

Autor: Promocja OCK

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury