Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

WYSTAWA MALARSTWA ABSOLWENTÓW ASP

Obraz

Wystawa malarstwa trzech absolwentów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie: Michała Jana Wielowiejskiego, Marcina Bielskiego i Jana Kośmieji. Wystawa czynna będzie do 29 lipca ...

Wystawa malarstwa trzech absolwentów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

MICHAŁ JAN WIELOWIEJSKI
Studia na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Sztuki Mediów i Scenografii. Dyplom z fotografii w 2011 r. w pracowni prof. Aleksandra Błońskiego. Jest asystentem w Pracowni Malarstwa i Rysunku prof. Apoloniusza Węgłowskiego. W 2013 r. rozpoczął studia doktoranckie na Wydziale Malarstwa pod kierunkiem prof. Doroty Grynczel.
„Dla człowieka najciekawsze jest to, co jest zmienne. Nasz świat – przyroda jest w ciągłym ruchu, czy trwa to minutę czy miliony lat, wciąż się przekształca... W naturze dostrzegam najwyższą wartość, z niej czerpię najwięcej inspiracji”.

MARCIN BIELSKI
Absolwent Wydziału Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z fotografii i malarstwa pod kierunkiem prof. Aleksandra Błońskiego i prof. Apoloniusza Węgłowskiego obronił w 2010 r. Obecnie pracuje na studiach doktoranckich na Wydziale Malarstwa ASP pod opieką prof. Doroty Grynczel.
Interesuje się tworzeniem za pomocą koloru przestrzeni wykraczającej poza sam obraz i próbuje wciągnąć w nią widza. Maluje prace abstrakcyjne. Nawiązuje jednak do tradycji malarstwa europejskiego w zakresie budowy przestrzeni powietrznej.

JAN KOŚMIEJA
Urodzony w 1983 r. w Bydgoszczy. Absolwent Wydziału Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, w pracowni malarstwa prof. Apoloniusza Węgłowskiego.
Prace prezentowane na wystawie powstały przy ścisłej współpracy z profesorem Apoloniuszem Węgłowskim w myśl zasady uczeń-mistrz. Wykonane zostały zgodnie z najbardziej klasycznymi metodami malowania obrazów olejnych.

wbk-vii-2016-zaproszenie-int

Sponsor Galerii Ostrołęka - www.energa.pl

energa


Opublikowano: 30 czerwca 2016 r.

Autor: Promocja OCK

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury