Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

ORSZAK TRZECH KRÓLI 2018

Obraz

jasełka uliczne
Orszak to inicjatywa ponad podziałami, skupiająca różne środowiska i osoby zaangażowane w działania społeczne, religijne i kulturalne. Każdy może wziąć w nim udział, a organizatorzy szczególnie zachęcają do udziału rodziców z dziećmi. Hasło tegorocznego Orszaku to „Bóg jest dla wszystkich”. Zapraszamy do wspólnego kolędowania i uczestnictwa w Orszaku. Orszak ruszy spod Kościoła pw. Zbawiciela Świata, przejdzie ulicami miasta aż do hali widowiskowo-sportowej im. Arkadiusza Gołasia...

jasełka uliczne
Orszak to inicjatywa ponad podziałami, skupiająca różne środowiska i osoby zaangażowane w działania społeczne, religijne i kulturalne. Każdy może wziąć w nim udział, a organizatorzy szczególnie zachęcają do udziału rodziców z dziećmi. Hasło tegorocznego Orszaku to „Bóg jest dla wszystkich”. Zapraszamy do wspólnego kolędowania i uczestnictwa w Orszaku. Orszak ruszy spod Kościoła pw. Zbawiciela Świata, przejdzie ulicami miasta aż do hali widowiskowo-sportowej im. Arkadiusza Gołasia. Poprowadzą go Trzej Królowie symbolizujący trzy kontynenty – Europę, Azję i Afrykę. Przy trasie przemarszu zobaczymy scenki teatralne przygotowane przez szkoły i OCK. Oddamy pokłon Świętej Rodzinie, a po nim w hali odbędzie się msza święta. Honorowy patronat nad Orszakiem objęli: JE Ksiądz Biskup Łomżyński - Janusz Stepnowski, Prezydent Miasta Ostrołęki - Janusz Kotowski i Przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki - Jerzy Grabowski.

Jak co roku zachęcamy do robienia zdjęć podczas Orszaku i przysyłanie ich na konkurs, który organizuje OCK. Konkurs przebiegać będzie w dwóch kategoriach:
a) ORSZAK - zdjęcia dokumentujące przejście Orszaku oraz poszczególnych scen, które są integralną częścią orszaku
b) W TLE ORSZAKU - zdjęcia reporterskie zrobione podczas Orszaku, zwrócenie uwagi na wszystkie ciekawe sytuacje dziejące się wokół Orszaku. W każdej z kategorii zostaną przyznane trzy nagrody rzeczowe.


Opublikowano: 27 grudnia 2017 r.

Autor: Promocja OCK

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury