Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

"EMOCyJA" koncert Kwintetu ŻYWIOŁY

Obraz

Data wydarzenia: 23.03.2024., godz. 17:00

Zapraszamy na koncert "EMOCyJA" Kwintetu Żywioły 23 marca godz. 17.00, sala widowiskowa OCK.

Zespół w składzie: Mateusz Cwaliński - akordeon, Aleksandra Sitarz - skrzypce, Michał Gumkowski - wiolonczela, Natalia Vanessa Ciukszo-Wodzicka - kontrabas, Konrad "Domino" Wieteska - perkusjonalia zaprezentuje koncert w hołdzie Astorowi Piazzolli - wirtuozowi bandoneonu i wspaniałemu kompozytorowi pochodzenia argentyńskiego. Muzycy zagrają autorskie kompozycje inspirowane jego życiem i twórczością. Przygotowany program to prawdziwa muzyczna podróż - od muzyki inspirowanej tango nuevo, przez utwory nawiązujące do francuskiego musette, aż do fantazyjnej muzyki ilustracyjnej z akordeonem w roli głównej. Warto zaznaczyć, że 'cyja' wkomponowana w słowo emocja w tytule koncertu, to w gwarze kurpiowskiej akordeon. Muzyka Piazzolli jest niezwykle emocjonalna, co odzwierciedlać będą poszczególne utwory zaprezentowane podczas koncertu, obrazujące rozterki, ukojenie, nostalgię czy obłudę. Muzycznie każdy znajdzie coś dla siebie - od lirycznej frazy, po mocne uderzenia, aż do jazzowych zwrotów akcji. 

Bilety w cenie 25 złotych dostępne od 3 lutego w kasie Kina Jantar i online.


Opublikowano: 01 lutego 2024 r.

Autor: Promocja OCK

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2024, 13:10

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury