Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

"Ostrowy - wieś, której nie ma" - pierwsze z cyklu spotkań o Wojciechowicach

Obraz

Kultownia OCK wspólnie z Fundacją Splot Pamięci zaprasza mieszkańców i miłośników Wojciechowic do udziału w nowym cyklu spotkań pod nazwą "Wojciechowice. Mapa pamięci". Będziemy zajmować się historią naszego osiedla, widzianą przez pryzmat zwykłych mieszkańców: ich życia codziennego, nauki i pracy, sposobów spędzania wolnego czasu. 

Spotkajmy się, żeby powspominać, wymienić się opowieściami, obejrzeć dawne zdjęcia. Porozmawiajmy o tym, jak zmieniały się Wojciechowice oraz o tym, co najbardziej chcielibyśmy zachować lub zmienić w nich dzisiaj. Zapraszamy do udziału rodziny i grupy międzypokoleniowe!

Pierwsze spotkanie już w środę, 25 października, o godzinie 18:00 w Kultowni (aleja Wojska Polskiego 40). Jego tematem przewodnim będzie:

Ostrowy - wieś, której nie ma

Kto z obecnych mieszkańców pamięta, że między Wojciechowicami a rzeką Czeczotką istniała niewielka wieś Ostrowy? Gdzie się znajdowała, jak wyglądała? I dokąd przenieśli się jej mieszkańcy? Porozmawiamy o wsi, która zniknęła z mapy, ale też o innych przemianach w tkance mieszkaniowej Wojciechowic.

Jeśli macie fotografie, pocztówki, dokumenty, pamiątki związane z tematami spotkań, ale też po prostu z historią Wojciechowic widzianą z perspektywy Waszych rodzin, pracy, zwykłego życia na osiedlu - zachęcamy do ich przesyłania na adres mailowy Fundacji (splotpamieci@gmail.com) lub do przyniesienia ich na spotkania. Jeżeli macie pomysł na zupełnie inny temat spotkania - również napiszcie! Stwórzmy razem mapę pamięci o dawnych (i niekoniecznie tak dawnych) Wojciechowicach.

"Wojciechowice. Mapa pamięci" to długofalowy projekt realizowany w ramach współpracy Fundacji Splot Pamięci z Kultownią - filią Ostrołęckiego Centrum Kultury. Projekt ma na celu dokumentowanie historii społecznej Wojciechowic, integrację mieszkańców wokół tematyki lokalnego dziedzictwa oraz - w dalszej perspektywie - prezentację zgromadzonych i opracowanych materiałów poprzez działania wystawiennicze i wydawnicze.

 


Opublikowano: 23 października 2023 r.

Autor: Promocja OCK

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2023, 10:27

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury