Przejdź do ułatwień dostępu Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki Mapa serwisu
Logo OCK

JAK GRA POWIETRZE?

Obraz

spotkanie z muzyką
Mali słuchacze będą mogli przekonać się na własne oczy i uszy, jak gra powietrze. Ono nie tylko sprawia, że trzepoczą płótna żaglowców, szeleszczą liście czy pluszczą fale w jeziorze. Dzięki powietrzu można wydobyć też dźwięk z instrumentów.

spotkanie z muzyką
Mali słuchacze będą mogli przekonać się na własne oczy i uszy, jak gra powietrze. Ono nie tylko sprawia, że trzepoczą płótna żaglowców, szeleszczą liście czy pluszczą fale w jeziorze. Dzięki powietrzu można wydobyć też dźwięk z instrumentów. Poznając sekrety budowy pięciu instrumentów dętych, dzieci dowiedzą się, jak to się dzieje oraz co znaczą w fachowym języku określenia, takie jak „stroik”, „es” i „stopa”. Wykonawcy: Agnieszka Karwowska flet, Agnieszka Mazur obój, Bartosz Karwowski klarnet, Łukasz Łacny róg, Alicja Kieruzalska fagot.
Usłyszymy kompozycje m.in. Piotra Czajkowskiego, Jacquesa Offenbacha, Siergieja Prokofiewa.
sala widowiskowa OCK, bilet 5 zł


Opublikowano: 27 stycznia 2014 r.

Autor: Promocja OCK

Kino "Jantar"

Kino "Jantar" to nie tylko seanse filmowe ale także szeroka działalność edukacji filmowej. Działa tu Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs", Amatorski Klub Filmowy "Jantar".


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja edukacyjna oferująca szereg kursów i warsztatów skierowanych do seniorów, promując aktywność intelektualną i społeczną w wieku emerytalnym.


Ośrodki kultury